banner864

Ankara'dan sonra Hatay'da gerginlik! 10 Mayıs 2014, 16:23

Hatay'ın Hassa ilçesinde Suriyeliler ile yurttaşlar arasında olay çıktı. İddiaya göre, Suriyeliler bir Türk vatandaşı darp etti. Olay kavgaya dönüştü. Taşların ve silahların kullanıldığı kavgada toplam 4 kişi yaralandı. Suriyeliler, daha sonra mahalleyi terketti.

Hatay'da gerginlik! paylaşan: ulusalkanal
Ankara'dan sonra Hatay'da da Suriyeliler gerginlik çıkardı.

Hassa İlçesi'nin Buhara Mahallesi'nde Suriyelilerle mahalle sakinleri arasında akşam saatlerinde olay çıktı. İddiaya göre, tarım işçilerine iş ayarlayan Türk, Suriyeliler tarafından darp edildi.

Olay mahalleye kadar taştı. Kazma, kürek, sopa, taş ve silahların kullanıldığı kavgada biri mahalle sakini olmak üzere 4 kişi yaralandı. Suriyelilere ait bir kamyon ateşe verildi. Taşların isabet ettiği çok sayıda evin penceresi ile araçlar zarar gördü.

Kavgada yaralananlar Hassa Devlet Hastanesine kaldırıldı. Olayların büyüme ihtimaline karşı, çok sayıda jandarma mahalleye sevk edildi.

Olaylara karışan Suriyeliler, Hassa Belediyesi ve Hassa Kaymakamlığına ait kamyonlara eşyalarını yükleyerek bölgeden ayrılmaya başladı.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

hayall bitlis :

Defolsunlar ulkelerine onlar hain olmasalar ulkelerini birakip gelmezler

Ali kuloğlu :

atalarımız boşuna dememişler besle kargayı oysun gözünü diye o tartıştığın vatandaşın verdiği vergilerle ekmek yiyorsun ey huysuz suriyeli uslu duranlara sözümüz yok

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder