banner864

Ayhan Özer uğurlandı 03 Ekim 2014, 19:20

68 gençlik hareketi önderlerinden Ayhan Özer Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı. Özer arkasında örnek bir devrimci yaşam bıraktı.

Ayhan Özer uğurlandı paylaşan: ulusalkanal
68 gençlik hareketinin öğrenci liderlerinden Ayhan Özer bugün son yolculuğuna uğurlandı.  İşçi Partisi üyesi Özer arkasında örnek bir devrimci mücadele bıraktı.

Ayhan Özer, Kocatepe Camisi’nde yapılan cenaze törenin ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi. Özer’i ailesi, sevenleri ve partili arkadaşları uğurladı. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de törendeydi.

Yoldaşları Ayhan Özer’i Ulusal Kanal’a anlattı.

68 Gençliğinin Filistin halkına destek için Lübnan’daki Nahr-el Bared kampına katıldığı dönemde,  Ayhan Özer de Filistin’e gitmişti. Özer, 21 Şubat 1973 günü, İsrail komandoların kampı bastığı sırada dışarda başka bir görevde olması sayesinde kurtulmuştu.

 
HABER-KAMERA: TANSEV KARA

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Nurettin Korkmaz :

sevgili ayhan özer, gerçekten sağlam karakterli sözünün eri devrimci bir arkadaşımızdı. rahmetli harun'umuzla birlikte büyük mücadele vermiş ve bir ara irak'a sığınmak zorunda bile kalmıştı. nur içinde yat sevgili kardeşim. mekanın cennet olsun...!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder