banner864

Bağcılar'da ses bombası 16 Nisan 2014, 08:06

Bağcılar'da kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından ilk önce havaya 3 el ateş açıldı. Daha sonra da bir binanın önüne ses bombası atıldı. Büyük bir gürültüyle patlayan ses bombası, paniğe neden oldu.
Olay, dün saat 23.30 sıralarında Bağcılar Göztepe Mahallesi, Mehmetçik Sokak üzerindeki binanın önünde meydana geldi. Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce, sokak üzerinde ilk önce tabancayla havaya 3 el ateş açıldı. Daha sonra apartmanın kapı girişine ses bombası atıldı. Ses bombası büyük bir gürültüyle patlarken, zanlılar yaya olarak kaçtı. Olayın ardından mahalleliler durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, sokağın giriş ve çıkışını güvenlik şeridiyle kapattı. Binanın önünde ve çevresinde dakikalarca inceleme yapan polis, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Görgü tanıkları, ilk önce 3 el silah sesinin duyulduğunu ardından da büyük bir gürültüyle patlamanın meydana geldiğini söyledi.

PATLAMA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA
Patlama anı, sokak üzerinde bulunan bir iş yerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde, bir kişi elindeki ses bombasının fitilini ateşle tutuşturduktan sonra, apartmanın kapı girişine atıp kaçıyor. Ses bombası birkaç saniye sonra patlıyor. Daha sonra mahalleliler dışarıya çıkarak telaş içinde ne olduğunu anlamaya çalışıyor. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri geliyor.


DHA

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar