banner864

Bakanlık alarma geçti 05 Kasım 2014, 09:16

Kastamonu'da mezardan ceset çalıp yiyen ayı doymak bilmiyor. 50 gün önce Ağlı ilçesi Yağlıca Mahallesi'ne defnedilen Halil Ü.'ye ait cenazeyi mezardan çıkarıp yiyen ayı hakkında 'vur' emri çıkarılırken; Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü ekipleri de şikayet üzerine alarma geçti. Ekipler, mezarlığın yakınına domuz leşi koydu ve ayıyı tespit içinde yakınına foto kapan kurdu. Mezarlığa musallat olan ayı tekrar gelerek domuz leşinin bir kısmını yedi. Mezarlık yakınına kurulan foto kapana yakalanan ayının 450-500 kilo arasında ve 10- 15 yaşlarında olduğu tahmin edildi.

'ORTADAN KALDIRILACAK'


Boz ayıyı tespit etmeye çalıştıklarını söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10. Bölge Müdürü Oğuz Bayazıt, "Hangi ayı olduğunu belirlediğimizde, profesyonel avcılar tarafından doğrudan bu ayıyı avlatarak, bertaraf etmiş olacağız. Bu kapsamda söz konusu yere foto kapanları kurduk. Ayı tespiti halinde ortadan kaldırılacak. Böylelikle insana olan zararları da engellemiş olacağız" dedi.

'MANZARA DEHŞETTİ'


Yağlıca Mahallesi Cami İmamı Adem Demir de, mezarlıkta tüyler ürperten manzarayı şöyle anlattı: "Gördüğümüz manzara dehşetti. Mezar açılmıştı. Mezardaki tahtalar insan gibi etrafa savrulmuştu. Cenaze mezardan 3-4 metre ileriye götürülmüştü. İlk gördüğümüzde tabii ki bakılacak halde değildi. Mevtayı, temiz bir kefenle tekrar kefenleyerek, defnettik. Etrafa hastalık bulaşmasın diye mezarın etrafına kireç döktük. Üzerine diken koyarak korumaya çalıştık."

Yorumlar

samet andac :

Eğer hayvanların yaşama alanlarına müdahale ederseniz besin sıkıntısı çeker sonrada ya çöpe ya evcil hayvanlara yada insanlara saldırır cemal kardeş dünyada bu durumlarda hayvan öldürülmez sen bol keseden atma bence hayvan uyutulur ve doğal yaşama uygun kentten uzak yerlere sevk edilir yada doğal yaşam parkı olmayan türkiye gibi 3üncü sınıf ülkelerde bile hayvanat bahçesine konur ayıya hayvan leşi verince mezar soymamış kış uykusundan önce yağlanması lazım hayvanın demekki aç

cemal :

İnsan eti yiyen hayvan, dünyanın heryerinde vurulur. Bu böyledir. Aslanlar, kaplanlar dahi bir defa insan eti yediğinde, sürekli olarak onu yemek isterler. O ayının, evinize dadanma ihtimali olmadığından mütevellit boşbeleş yorumlar yapıyorsunuz. Ya insan etine alışmış o ayı, oradaki insanlara saldırmaya başlarsa?

Serdar :

hayvanı vuramazsınız hakkınız yok

BARON :

yahu bu nasil bir kafadir, vahsi hayvan et bulursa yiyecek tabiiki, hayvan bu, mezarlik diye saygi gostermesini mi bekliyor , ya mezarligin cevresine duzgun bir duvar yapin ya da meftayi daha derine gomun, bildikleri tek cozum asmak kesmek oldurmek

Türk Engineer :

vefat edip mezara girdikten sonra benim vücudumu ister börtü böcek yesin, ister ayı; ne fark eder? bunun için ayıyı vurmak yanlıştır. o zaman böceklere de önlem alınsın, bakterilere de... bakteri yerse sorun yok ama ayıya kesin karşıyız:)

Rüstem ertuğ :

En kolay yöntem yırcalıdaki zeytin ağaçlarını telef eder gibi hayvanları da telef etmek sizce ? Kürkü para yapar mı? Düşünün derim:

Başak Özel :

Hayvanseverler olarak bakanlığı telefo yağmuruna tutuyoruz. Çözüm hayvanı vurmak değil doyurmaktır. İnsanlar her gün insanları öldürüyor ama idam cezası yok. Ayrıca insanlar her gün gıda niyetine milyonlarca hayvanı katlediyor ve bunu seri üretim tekniğiyle işkence ederek yapıyor. Tamamen açlıktan, mağduriyetten ceset yiyen bu zavallı hayvana vurma emri çıkaran, vuran ve destekleyen herkes ahlaksızdır, vicdansızdır, şeref yoksunudur!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder