banner864

Başıboş köpekler çocuğu yaraladı 04 Ağustos 2015, 15:09

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Pelitköy sahilindeki Mutlukent tatil sitesinde sahipsiz köpekler 2 buçuk yaşındaki Kuzey Başarangil’i yaraladı.
Edinilen bilgiye göre, Burhaniye'de, Pelitköy sahilindeki yazlık Mutlukent sitesinde bir vatandaş tarafından bakıldığı iddia edilen sokak köpekleri 2 buçuk yaşındaki bir çocuğu hastanelik etti. Yüzünden yaralanan çocuğu Burhaniye Devlet Hastanesi acil servisine getiren aile, daha sonra Edremit Devlet Hastanesinde estetik cerrahına dikiş attırdı. Çocuğa kuduz aşısı da yapıldı. Düşerek çeşitli yerlerinden yaralanan dede Beyhan Öğütener’in yaralarına da pansuman yapıldı. 81 ailenin yaşadığı sitede çok sayıda kişinin aynı köpeklerin saldırısına uğradıkları anlatılırken, önlem alınması istendi.

Torunun çığlıklarına koştuğunu anlatan dede Beyhan Öğütener, "Torunumu denize indiriyorduk. Torunum öndeydi. O arada köpekler çıktı. İki beyaz köpek saldırdı. Arkasından daha büyüğü geldi. Ben de buradan torunumu kurtarmaya diye koşarken düştüm. Annesi neyse alıp torunumu alıp bir tarafa attı. Kendisi köpeklerden zor kurtuldu. Köpekler tokasını almış ısırmış. Bende aceleyle torunumu kurtarmak için koştum. Ayağım takıldı düştüm. Çok büyük kaza geçirdik. Allah, korudu bizi. Başkalarının da öyle olmasını istemiyoruz.. Onun için o hayvanlar buradan alınmalı” dedi.


Site sakinlerinden Bülent Yılmaz da "Yaz kış buradayız. Dolayısıyla bu köpeklerden mağduruz. Birilerinin başına bir şey gelmemesi için önlem alınmalı. Daha tedbirli davranılması gerekiyor. Fakat, buradaki köpeklerin bir an önce ya çiftliklere ya da köpek barınaklarına alınmasını talep ediyoruz” açıklamasını yaptı.
Çocuğunun büyük bir tehlike atlattığını anlatan anne Tülay Başarangil de, "Oğlum Kuzey’i koşarken yakalamak için arkasındayken önce iki, sonra büyük bir köpeğin hızla ona koştuğunu gördüm. O anda bir mucize oldu. Kuzeyi aldım. Kendimi yere attım. Üstüne kapaklandım. O zaman da bana saldırmaya başladılar. O ara onlarla boğuştuk. Sonra babamın sesinden koktular gittiler. Kuzey’in şu anda iki tane dikişi ve yüzünde pek çok yarası var. Köpeklere asla düşmanlığımız yok. Ama, çocukların ve insanların tatil yaptığı yerde bu kadar vahşi köpeğin bulunmasını istemiyoruz. Yıllardır devam eden bu sorunun çözümlenmesini istiyoruz” diye konuştu.


İHA
 
Etiketler

Yorum Gönder