banner864

Batman'da olaylı gece 02 Haziran 2014, 13:36

PKK'lılar bu kez Batman'da sahneye çıktı. Diyarbakır'daki olayları protesto eden grup 3 ayrı noktada polisle çatıştı. Akrep aracına atılan molotof kokteylleri yangına neden oldu, bazı polisler yanmaktan son anda kurtuldu.
Batman’da PKK'lılar ateş yakıp yolu ulaşıma kapattı. Polis, tazyikli su ve gaz bombası ile müdahale etti.

YDG-H üyeleri, Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki olayları protesto etmek için Cizre Bulvarı, Bağlar ve Yavuz Selim Mahallesinde ateş yaktı. Yolu trafiğe kapattı.

Polis yolu açmak isteyince olaylar büyüdü. PKK'lılar, polise havai fişek ve ses bombası attı. Molotof kokteyllerinden bazıları akrep adı verilen zırhlı polis aracına isabet etti. Zırhlı araçtaki polisler yanmaktan son anda kurtuldu. Ekipler de gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Polis ve göstericiler arasında çıkan olaylardan 2 kişi biber gazından zehirlendi. Park halinde bulunan birçok araç da nasibini aldı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Timur :

anlasildi, milleti dizilerle cumhurbaskanlik, gizli dinlemeler lüzumsuz seylerle oyalamalarinin arkasinda megerse ; güneydogu'nun türkiyeden ayrilmasini örtbas etmek içinmis ! nerde su süper herkesi birlige davet edipte sonra her konusmasinda ülkemizdeki 30 ayri etnik gruplari sayan ???? iste bölen adam basimizda !!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder