banner864

Bebeğiyle yardım bekliyor 07 Ocak 2015, 15:49

ADANA'da oturdukları gecekonduda çıkan yangında alevler arasında kalan 14 aylık kızı Melike'yi kurtarırken kulakları ve burnu yanan 21 yaşındaki Yasemin Samar, yardım bekliyor.
ADANA'da oturdukları gecekonduda çıkan yangında alevler arasında kalan 14 aylık kızı Melike'yi kurtarırken kulakları ve burnu yanan 21 yaşındaki Yasemin Samar, yardım bekliyor.

Merkez Yüreğir İlçesi'nin Anadolu Mahallesi'nde yeni yılın ilk günü Samar ve Karakeçili ailelerinin oturduğu birbirine bitişik gecekonduda elektrik kontağından yangın çıktı. Alevlerin sardığı 2 gecekonduda oturan 8 kişiden 5'i hafif yaralı kurtarıldı, evler ise kullanılmaz hale geldi. Aile fertleri, komşu ve akrabalarına sığındı. Yangın sırasında beşiğinde uyuyan kızı Melike'yi kurtarırken kulakları ve burnu hafif yanan Yasemin Samar, kendilerine uzanacak yardım eli beklediğini söyledi. Akrabalarının evinde kalan Samar, şöyle dedi:

"Alevleri fark edince hemen beşikte uyuyan kızıma koştum. Alevlerden etkilenmesin diye kıyafetimin altına sokup, kapıya yöneldim. Kilitliydi, dönüp masanın üzerindeki anahtarı aldım. Kapıyı açana kadar, alevler yüzümü ve sırtımı yaktı. Bir kaç saniye daha geç kalsaydım kızımla birlikte yanacaktık. O an, astım hastası olan kızımdan başka bir şey aklıma gelmedi. Evin yanmasının, eşyaların gitmesinin hiç bir önemi yoktu. Gecekondu ve eşyalarımız kullanılmaz hale geldi, ama canımız sağ."

Yangının yaralarını sarabilmek için komşularının destek verdiğini söyleyen Yasemin Samar, "Evimiz 50 yıllık, çatısı da ahşap olduğu için tamamen yandı. Şimdi, kaynak ustası eşim ve akrabamız olan Karakeçili ailesi ile birlikte yaramızı sarmaya çalışacağız. Kış ortasında evsiz kaldık. Bize uzatılacak yardım elini bekliyoruz" diye konuştu.

Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar