banner864

Belediye otobüsünde gergin anlar 26 Nisan 2015, 10:25

  ANKARA'da görme engelli bir yolcu ve yanındaki refakatçı eşiyle girdiği tartışma sonrası 'aptal' diye bağıran EGO otobüs şoförü ile bir yolcu arasında yaşanan tartışma kameralara yansıdı.

Otobüste bulunan kadın ve çocuk yolcular ise korku dolu anlar yaşadı. Koru metrosu ile Sincan arasında yolcu taşıyan Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı 06 BU 2099 resmi plakalı EGO otobüsünü 50 yaşındaki görme engelli B.A. ve eşi H.A. çifti, Etimesgut İlçesi Kent Konseyi durağında dururdu.

Çift, belediye otobüsünün şoförüne, "Durak olmasına rağmen orta şeritten hızla gidiyorsunuz" diye bağırdı. Bunun üzerine şoför ise sağ şeritte sürücü kursu araçları olduğunu bu yüzden o şekilde ilerlediğini söyledi. Ancak görme engelli B.A. şoföre bağırmayı sürdürünce sözlü tartışma yaşandı ve şoför 'aptal' diye bağırdı. Buna bazı yolcular tepki gösterirken, arka koltukta oturan genç bir erkek ise yerinden kalkarak şoföre bağırmaya başladı. Bunun üzerine küfürleşmeler yaşandı. Sinirlenen şoför, ani bir hareketle sert fren yaptı ve otobüsü yolun sağında durdurdu ve şoför koltuğundan kalkarak kendisine tepki gösteren genç yolcunun üzerine yürüdü. Araya ise diğer yolcular girdi. Tartışmalar sürünce otobüs sürücüsü otobüsten aşağı indi ve kendisine bağıran yolcuyu kavga etmek için aşağıya çağırdı. Buna tanık olan kadın ve çocuklar, korku dolu anlar yaşadı. Tartışma, araya giren diğer yolcular tarafından önlendi. Çift ise bir süre sonra otobüsten indi.
Etiketler

Yorumlar

kırlangıç :

toplu taşımacılıkta kullanılan tüm vasıtaların sürücü mahalli bir kabin ile yolcu kısmından izole edilmeli ki böyle sıkıntılar yaşanmasın.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar