banner864

Bin kişilik üst geçit ve yol eylemi 17 Temmuz 2015, 17:35

Karabük merkeze bağlı Cumayanı köyü içinden geçen karayolunda dün meydana gelen trafik kazasında bir anne ve oğlunun ölmesi üzerine bir araya gelen yaklaşık bin kişi, yolu 2 saat trafiğe kapattı.
 Karabük’ü İstanbul ve Ankara’ya bağlayan D- 755 karayolunun geçtiği Cumayanı köyünde en son dün sabah meydana gelen trafik kazasında bir anne ve oğlu hayatını kaybederken, kazalara tepki gösteren köylüler karayolunu trafiğe kapattı. Karabük’ün en büyük köyü olan ve 5 bin nüfusun bulunduğu Cumayanı köyünde toplanan yaklaşık bin kişi yolu trafiğe kapattı. Çöp bidonları ve trafik levhalarını yerinden sökerek karayolunu çift yönlü kapatan köylüleri ikna etmek için köye gelen İl Jandarma Alay Komutanı Yardımcısı Yarbay Hasan Bal’ın girişimleri sonuç vermedi.
Köylülerin ısrarla valinin gelmesini istemesi üzerine bu talep Vali’ye iletildi. Bunun üzerine köye gelen Vali Yardımcısı Abdullah Acar, köy muhtarı ve ihtar heyeti ile yaptığı görüşme sonrası ikna olan köylüler 2 saat sonra karayolunu trafiğe açtı. Uzun kuyrukların oluştuğu yolda bazı sürücüler yan yoldan köyünde içinde geçerek karayoluna çıkmak istemesine karşı köylüler köyündeki içindeki yolu da kapattı.
Yolun açılmasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Yardımcısı Abdullah Acar, “ Dünki trafik kazasında burada iki vatandaşımız hayatını kaybetti. Köylülerde haklı olarak tepkilerini ortaya koyuyor. Bizden bir takım talepleri istediler ve bunları inceleteceğiz. Ne yapılması gerekiyorsa trafik ve karayolu noktasında gerekli tedbirleri alacağız” dedi.

İHA

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar