banner864

Birlik için yürüyen öğrencilere PKK saldırısı 23 Mart 2015, 14:46

PKK yandaşı öğrenciler Türk bayrağı ile yürüyüş yapan öğrencilere saldırdı. Hacettepe Üniversitesi'nde Nevruz Bayramı'nı fırsat bilerek Abdullah Öcalan posteri açan PKK’lılara üniversite öğrencileri tepki gösterdi. Tepki gösteren öğrencilere PKK yandaşları taş ve soda şişleriyle saldırdı. Saldırı sonrası Türk bayraklarıyla toplanan yaklaşık bin kişi kampüs içinde yürüyüş yaptı
Hacettepe Üniversitesi'nde Nevruz Bayram'ını fırsat bilerek Abdullah Öcalan posteri açan PKK’lılara üniversite öğrencileri tepki gösterdi.

Öcalan posteri açıldığı için tepki gösteren öğrencilere PKK yandaşları taş ve soda şişleriyle saldırdı.

Saldırıyı protesto eden yaklaşık 1000 kişilik Öğrenci grubu Beytepe Kampüsünde toplandı.Türk bayraklarıyla Bilim Anıtı Önünde toplanan öğrenciler Atatürk anıtına doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüş sırasında 10. Yıl Marşı söylendi. Mustafa Kemal'in askerleriyiz sloganları atıldı.

Yürüyüşün ardından Öğrenci Temsilciler konseyi ve 65 öğrenci topluluğu Üniversitedeki PKK terörüne karşı ortak basın açıklaması yaptı.

Açıklamada PKK terörüne karşı Üniversite yönetiminin öğrencilerin can güvenliğinin sağlanmasını gerektiği belirtildi.

Açıklamada ‘Öğrencilerimize satırla, sopayla ve soda şişeleriyle saldıran kişiler derhal tespit edilmelidir’ denildi.

Ortak basın açıklamasından sonra PKK’lılar üniversite öğrencilerine taş ve soda şişeleriyle tekrar saldırdı. Saldırıda yaralanan öğrenciler oldu.

Çevik kuvvet müdahalesinin ardından PKK’lıların Rektör Murat Tuncer'in PKK’lılarla birlikte okuldan dışarı çıkması öğrencilerin tepkisine neden oldu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

hacettepenin sesi :

hacettepede bir avuç vatan hainine göz yumucak değiliz.pkk propagandası yapıp apo posteri asarsanız sonuçlarına katlanırsınız boşuna çıkıp da faşistler devrimci öğrencilere saldırdı ayaklarına yatmasınlar..faşist de terörist de PKK dır

Ahmet :

sonunda haberi %90 gerçekliğiyle veren bir haber sitesi... diğer siteler tamamen yalandan ibaret. olayı hiç görmeyenlere de pes! demek ki her gün neler oluyor bu ülkede haberimiz olmuyor... rektör beyde istifa etsin. resmen pkk yandaşlığı yapıyor. 30 tane teröristi durdurmak yerine 2000-3000 kişinin karşısına geçip şu yok, bu yok, oraya yürümeyin, can güvenliğinize karışmam vs diyor... yazıklar olsun. bu teröristler 365 gün özgürlük adı altında kürtçe ve pkk müzikleri çalmakta, afişler asmakta vb vb vb... faşistler deyip herkesi suçlamaktalar. öyle bir şımartılmışlar ki... ar yok haya yok... hiç durup düşünmüyorlar. kendileri her şeyi yapabilirler ama karşılarına kimse çıkamaz. çıkarsa faşisttir, gazilidir, polis desteklidir. geçmiş olsun size; insanlar uyandı bugün. havayi fişekler, soda şişeleri, taşlar bittiğinde arkanıza bakamadan fare gibi kaçıp yıldız amfiye kısıldınız. o iftira attığınız, çamur attığınız polisler kurtardı sizi. üniversitede pkk istemiyoruz gereken yapılsın!

diren hacetttepe :

ulusal kanal a gerçekleri yansıttığı için teşekkür ediyoruz keşke bütün medya doğruları yazsa

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar