banner864

Bora Gezmiş taziyeleri kabul etti 21 Kasım 2014, 15:36

Deniz Gezmiş’in annesi Mukaddes Gezmiş’in vefatının ardından evinde taziyeler kabul ediliyor
 Taziyeleri kabul eden Deniz Gezmiş’in abisi Bora Gezmiş, “Annem Cumhuriyet’in ilk yıllarının çocuğuydu. Yani bu toplumun yaşadığı her şeyi gördü” dedi.
Deniz Gezmiş’in 94 yaşındaki annesi Mukaddes Gezmiş’in vefatının ardından oğlu Bora Gezmiş, Selimiye Mahallesi Cami Sokak’ta bulunan evlerinde taziyeleri kabul etti. Bora Gezmiş, 94 yaşındaki annesinin bir süre önce felç geçirdiğini belirterek, “Ağrısı sızısı yoktu öyle çok çekmedi. Rahat bir ölüm oldu. Biz elimizden geldiği kadar baktık çocukları, gelinleri, torunları buradaydı. Tahmin ediyorum mutlu bir şekilde ahirete göçtü. Kendisi Cumhuriyet’in ilk dönemlerinde daha harp yıllarının bir çocuğuydu. Yani bu toplum yaşadığı her şeyi yaşadı. Öğretmendi bu mahallede Selimiye ilkokulunda öğretmenlik yaptı. Bir sürü yetiştirdiği talebe var. Onlardan da çok güzel tepkiler alıyoruz. Yani bir faninin bundan daha fazla bir şey isteyeceğini zannetmiyorum. Arkasından kötü konuşan hiç kimse yok bizde onun evlatları olarak gurur duyuyoruz. Yarın elimizden geldiği kadar ona görevimizi yapacağız” dedi.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da taziye evine gelerek Bora Gezmiş’e başsağlığı dileyecek.
Mukaddes Gezmiş’in cenazesi yarın Selimiye Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecek.

İHA

Yorumlar

gülgün nahide başaran :

büyük acılar çekmiş koca bir çınar göçmüş....allah rahmet eylesin..çektiği acıları allah hiç bir anaya yaşatmasın..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar