Böyle Belediye Başkanları da var! 30 Haziran 2015, 12:41

Bu kentin belediye başkanı yaptığı duyuruyla halkı bedava ıhlamur toplamaya davet etti…
 Yusuf Yavuz
Türkiye’nin gül ve lavanta bahçesi Isparta’nın MHP’li Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, başkanlığı süresince kentin değişik bölgelerine dikilen 60 binden fazla ıhlamur ağacının çiçeklendiğini belirterek halka ıhlamurları ücretsiz olarak toplayıp kullanmaları çağrısında bulundu.

KENTİN MAHALLELERİNE 60 BİNDEN FAZLA IHLAMUR DİKİLDİ
Isparta Belediyesi’nin resmi internet sayfasında da yayınlanan çağrısında Isparta halkına seslenen Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Isparta genelinde mahallelere diktikleri ıhlamur ağaçlarının yüksek kalitede olduğunun altını çizerek, “Buradan Ispartalı hemşehrilerimize çağrıda bulunuyorum. Halkımız bu haftayı ıhlamur toplama haftası yapsın. Ihlamurların dallarının kırılmadan vatandaşlarımız tarafından toplanmasını istiyorum. Ihlamurların sehpalar kurularak en üst dallarına kadar toplanmasını diliyorum” diye konuştu.

‘IHLAMUR HUZUR VERİR’
Ihlamurun çok değerli bir bitki olduğuna değinen Günaydın, kentin her noktasında görülebilen ıhlamur ağaçlarının tüm Isparta halkının malı olduğunun altını çizdiği çağrısında, “Ihlamur insana huzur verir, stresi ortadan kaldırır” dedi.
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar