banner864

'Bu toprak, bu bayrak hepimizin; Kürt halkı bölünmek istemiyor' 01 Ağustos 2014, 20:23

"Türkiye'yi böldürtmeyeceklerine söz verdiler, birleşerek özgürleşmeye yemin ettiler. Onlar, Güneydoğu Anadolu'nun önemli Kürt aşiretleri Kalender ve Dekorya'nın liderleri... Bölünmeye savaş açan aşiretlerin liderleri çarpıcı açıklamalar yaptı. Liderler "Aynı bayrak altında, aynı topraklarda kardeşçe yaşıyoruz. Bölünmek isteyenlerin de kim olduğunu çok iyi biliyoruz" dedi.

Mardin'de üç köyü kapsayan Dekorya Aşireti'nin lideri Abdülkadir Yıldız ve Siverek-Fırat Bölgesi'nin aşireti Kalender'in lideri Celalettin Keleş bölücülüğe savaş açtı.

İşçi Partisi Genel Başkan Yarımcısı Ali Mercan, Mardin'de iki Kürt aşiretinin liderlerini ziyaret etti, açılım ile ilgili düşüncelerini dinledi.
"Kürt meselesinin üstesinden Türk'üyle Kürdü ile geleceğiz" diyen aşiret liderleri, Türkiye üzerindeki kelepçeleri kırmakta kararlı... 

AKP hükümetinin bölünme senaryosunun baş rolünde olduğunu söyleyen Abdülkadir Yıldız ile Celalettin Keleş, Türk halkına seslendi. 

Açılım sürecinin ABD kontrolünde olduğunu söyleyen Güneydoğu'nun önce gelen iki önemli ismi, hedefin "Irak ve Suriye üzerinde Türkiye'yi bölmek" olduğunu belirtti.

Dekorya aşireti lideri Abdülkadir Yıldız, özgürleşmenin birleşmekten geçtiğini bölünmenin ise Kürt halkını köleleştireceğini ifade etti.

Kalender aşiretinin lideri Keleş ve Dekorya aşireti lideri Yıldız'ın Türk milletine bir de çağrısı oldu.

Haber-Kamera: İlyas GÜMRÜKÇÜ

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Allah sizlerden razı olsun :

bir van ercişli olarak sizleri kutluyorum büyüklerim . bölücü başı apo ile pazarlık yapanlar bu yiğit sesleri duysunlar . devletimiz güçlendiği zaman pkk tarafında olanlar kendiliğinden biz devletin yanındayız diyecek . türkiyemizi böldürtmeyiz türk'ü ile kürd'ü ile bir milletiz bölmek isteyen düşmandır oyuna gelmeyelim . bu vatan için bu bayrak için gerekirse canımızdan geçer yine de devletimizi böldürtmeyiz . selametle

cenap aytepe :

kürt yurttaşlarımız amerikanın bu oyununu anlamalı 1.pkkyı kim silahlandırıyor.2 barzani sık sık amerikaya niçin gidiyor.ey kürt kardeş amerika bizi filistin israil gibi yaparak savaştırıp bölüp parçalayıp yönetmek istiyor .ne bdp nin .nede .bebek katilinin ağzından amerikan emperyalizmin alehine bir söz işittinizmi.

helal olsun :

Mert ve namuslu insanlara, gönül kardeşlerine bin selam olsun..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder