banner864

''Bu topraklarda her zaman kahramanlar kazanmıştır'' 05 Mart 2014, 16:20

TGB Sivas İl Başkanı Furkan Derecik'in yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirdi.
Değerli basın emekçileri, değerli hocalarım, cumhuriyet üniversitemizin vatansever gençleri, vatansever diyorum çünkü Türkiyede iki cephe vardır biri vatanseverler diğeri vatan hainleri bizler vatanseverleriz. Peki kimdir bu vatan hainleri önce tanımını koyalım nazım usta dizelerinde anlatmış kendisi için vatan haini suçlamaları gelince demiş ki; vatan para kasalarınızsa, vatan çek defterlerinizse, vatan Amerİkan üsleri ise evet ben vatan hainiyim diyor bizde söylüyoruz şimdi vatan ayakkabı kutularına doldurduğunuz paralarsa, vatan oğullarınıza aldığınız gemiciklerse, vatan Amerikan üsleri ise işte yanı başımızda kürecikteki gibi evet biz vatan hainiyiz ama bizler bilmekteyiz ki vatan uğruna mücadele ettiğimiz cumhuriyet devrimi ile var ettiğimiz bu topraklar o zaman bizler en büyük vatanseverleriz. Vatan hainleri ise işte bu vatanı peşkeş çekenler yandaşına, oğluna, kendine peşkeş çekenlerdir.

Artık yolsuzlukları su üstüne çok açık bir şekilde çıkmıştır. Hep biliyorduk hep söylüyorduk iktidarları boyunca bunların çıkarcı, kuklalar olduğunu Amerİkan hizmetkarları olduklarını ama artık iyice su yüzüne çıkmıştır. Ses kayıtları ile tüm basiretsizliğini gösteren iktidar tüm organlarıyla da ne denli kullanılan ne denli beceriksiz olduğunu göstermiştir bakınız sanayi ve bilim bakanı çıkıyor açıklama yapıyor ben ses kayıtlarının montaj olduğunu hissettim araştırmaya gerek yok diyor.

Durum bu kadar vahimdir. Bilim bakanı hissediyor bununla iş yapıyor bu kadar bilimseller işte. Sadece bu değil bütün bakanlıkları bu basiretsizliğin içindedir. Milli eğitim bakanlığının ne milliliği kalmıştır nede eğitimle bir alakası 11 yılda 13 kez sistem değiştirip öğrencileri deney faresi gibi o sınavdan o sınava rezil rüsva etmişlerdir. Keza diğer bakanlıkları da öyledir. Bu yüzden hepsine sesleniyoruz öyle helikopterlerinize binip kaçamayacaksınız bu sizin için kurtuluş olur İsviçre de gizli hesaplarda paralarla kaçmak çünkü sizin vatan millet gibi derdiniz yoktur.

Bu yüzden kaçamayacaksınız, halka hesap vereceksiniz yargılanacaksınız yüce divanlarda. Bu koltuk işgalcileri halka hesabını verecektir. Koltuk işgalcileridir bunlar ben bunlara resmi sıfatlarını söyleyemem bunlar gasp etmişlerdir o koltukları.

Yakıştıramam yoksa Mustafa Kemal in Çankaya'sına Amerika ile gizli anlaşmalar yapan koltuk işgalcisini yakıştıramam Mustafa Kemalin meclisine bu rüşvetçi bu yolsuzlukçukları.
Bu topraklar çok kahraman yetiştirmiştir ne zaman zora düşse bu coğrafyada hep kahramanlar çıkmıştır bakıyoruz Sütçü İmamlar, Nene Hatunlar, Hasan Tahsinler, karayılanlar, Şahinbeyler hep kazanmışlardır, daha eskide bu topraklar 1071 de Alparslanların kahramanca mücadelesine sahne olmuştur, Selahaddin Eyyübilerin kahramanlıklarına sahne olmuştur bu topraklarda hep kahramanlar kazanmıştır hainler kaybetmiştir bunu tarih göstermiştir bu topraklarda Mustafa Kemaller kaybetmez tekrardan böyle olacaktır bu günün Mustafa Kemalleri olarak bizler kazanacağız.

Bu toprakların hamurunda vardır biz babamızdan vatan-emek-namus kavramlarını öğrenerek yaşayarak büyüdük soruyoruz bilale bak bilal biz babamızdan emeğin en yüce değer olduğunu öğrendik sen ne öğrendin emek hırsızlığını mı? Biz babamızdan vatanı öğrendik Edirnesinden Karsına bir bütün olduğunu sen ne öğrendin milliyetçiliği ayaklar altına almayı mı?

Biz namuslu yaşamayı namusun için yaşamayı öğrendik babamızdan sen ne öğrendin Bilal paraları sıfırlamayı mı? Onuda tam öğrenememişsin baban anlatıyor anlatıyor anlıyamıyorsun, anlamadım babacım diyorsun.

Anlamamanız normaldir çünkü yıkılıyorsunuz ve bu yüzdende çok korkuyorsunuz. Yine Nazım Usta ifade etmiş bu korkuyu ‘’hiçbir korkuya benzemez halkını satanın korkusu’’ yaşadıkları aynen budur. Korktukları içinde saldırıyorlar hemde hayasızca saldırıyorlar muhalefet partisini ailevi durumunu karıştırarak bel altı siyasetle saldırıyor, görüyoruz her gittikleri ilde o şehrin vatan sever gençlerini göz altlarına alarak saldırıyorlar köşeye sıkışmış kedi gibi son çare olarak can havli ile saldırıyorlar. Çok uzağa bakmaya gerek yok işte1 hafta önce geldiğinde Sivas’a bizleri göz altına aldılar arkadaşlarımızın evlerini arayıp göz altlarına aldılar, daha sonrasında biz Sivas halkına, Sivas'a bir söz verdik burada tekrarlıyoruz bu Tayyip Erdoğanların Başbakan sıfatı ile Sivas son gelişleridir bir daha bu sıfatla gelemeyeceklerdir. Bu tarihin yadsınamaz gerçeğidir çünkü bu topraklarda Mustafa Kemaller yenilmez. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar