banner864

Bugün daha zor geçecek: Tam fırtına 30 Aralık 2014, 08:54

Türkiye’nin doğusu karla mücadele ederken, batısı dün şiddetli lodosla adeta ‘sarsıldı’. Ulaşım aksadı, kazalar meydana geldi. Yetkililer 3 bölge için ‘tam fırtına’ uyarısı yaptı.
 Türkiye’nin doğusu karla mücadele ederken, batısı dün şiddetli lodosla adeta ‘sarsıldı’. Ulaşım aksadı, kazalar meydana geldi. Yetkililer 3 bölge için ‘tam fırtına’ uyarısı yaptı.

Kuzey Ege ve Marmara’da saatteki hızı 80 kilometreye kadar ulaşan lodos, deniz ve hava ulaşımını olumsuz yönde etkilerken yetkililer, Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege’ye bugün için de ‘tam fırtına’ uyarısı yaptı.

Çanakkale’de denizlerdeki dalga boyunun 4 metreyi bulması üzerine Gökçeada ve Bozcaada ile Gelibolu-Lapseki hattındaki seferler durduruldu.

DENİZ ULAŞIMI DURDU

Marmara’da hızı saatte 70 kilometreye ulaşan şiddetli lodos nedeniyle İDO 12 seferini iptal etti. Bursa’da da Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde lodosun etkisiyle sobaların bacalarından çıkamayıp evlere sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 27 kişi hastanelik oldu. THY de fırtına nedeniyle iç hatlar ve dış hatlarda bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

İstanbul’da da lodos fırtınası hayatı felç etti. Bazı vapur seferleri iptal olurken, Bakırköy’de 10 metrelik ağaç Mehmet Sönmez’in aracının önüne düştü. İtfaiye ağacı motorlu testereyle keserek yolu açtı. Kadıköy’de ise Söğütlüçeşme üstgeçidinin demir korkulukları, şiddetli rüzgârın etkisiyle alt yola düştü. 2 araçta hasar oluştu.

İBB’DEN KAR ALARMI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) dün kar alarmı verdi. İBB açıklamasına göre, İstanbul’da bugün öğleden sonra hava sıcaklığı hissedilir derecede azalacak, yağış karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Olumsuz hava şartlarının hüküm sürdüğü yollarda dün trafik kazaların da 5 kişi öldü, 3’ü ağır 97 kişi yaralandı.

DHA

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar