banner864

Bunlar bir evde ele geçirildi 08 Ağustos 2015, 11:13

DİYARBAKIR'ın merkez Sur İlçesi'nde Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından bir eve yapılan baskında 92 molotof kokteylinin yanı sıra yasa dışı eylemlerde kullanılan çok sayıda malzeme ve mühimmat ele geçirildi.
Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, merkez Sur ilçesinin Ziya Gökalp Mahallesi 1'incvi Sokak'ta bulunan bir eve teröristler tarafından kullanılan malzemeler olduğu ihbarını alındı. Terörle Mücadele ekipleri, bu adrese dün akşam baskın düzenledi.

Evde yapılan aramada kullanıma hazır 92 molotof bombası, 12 bira şişesi içerisine hazırlanmış boya olduğu değerlendirilen kokteyl, 1 tabanca, 1 av tüfeği fişeği, 4 poşet içerisinde yaklaşık 600 gram ağırlığında tanecikli patlayıcı olduğu değerlendirilen beyaz renkli madde bulundu. Ekipler ayrıca, çok sayıda giyim malzemesi ve eldiven, 4 çift inşaat çizmesi, 1 hilti, 1 el arabası, 1 kürek ve 1 kazma, paket içerisinde çok sayıda ameliyat maskesi, şeffaf poşet içerisinde çiviler, 3 sprey boya, bidon içerisinde yaklaşık 15 litre benzin ele geçirilerek muhafaza altına alındı. Ele geçen malzemelerle ilgili soruşturmanın devam ettiği ifae edildi. (DHA)

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

akp askeri ve polisi bağladı şu anda türkiyenin her yeri sıkıntılı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar