banner864

Bunun adı cinayet... 12 Haziran 2015, 19:18

Fethiye'deki Akmaz plajında gezintiye çıkan bir çift, akıllara durgunluk veren bir görüntüyle karşılaştı. Denizde başı ve yüzgecine iple parke taşı bağlanmış bir yeşil deniz kaplumbağası gördüler. Yardım için koştular ancak yapabilecekleri birşey kalmamıştı.
Başı ve yüzgecine iple parke taşı bağlayıp ölüme terk ettiler.

Akıllara durgunluk veren olay turizm cenneti Fethiye'de yaşandı.

Kargı Mahallesi'ndeki Akmaz Plajı'na gezintiye çıkan bir çift, denizde hareketsiz duran yeşil deniz kaplumbağası gördü. Yardım etmek için denize giren çift, kaplumbağanın ölü olduğunu fark etti.

Güçlükle kumsala çıkarılan kaplumbağanın başına ve yüzgeçlerine iple parke taşı bağlandığı görüldü.

Vahşi cinayet Ortaca'daki Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi yetkililerine bildirildi. Plajda gezintiye çıkanlar insanı insanlığından utandıran bu vahşetin fotoğrafını çektiler.

Nesli tükenmekte olan yeşil deniz kaplumbağası etçil değil. Denizin dibindeki otlarla besleniyorlar. Buna rağmen yeşil kamlumbağayı tehdit olarak gören tek bir canlı var. O'da İnsanoğlu.

200 kg ağırlığa 1-1,5 metre uzunluğundaki yeşil deniz kamlumbağalarının nesli tükenmek üzere. Deniz diplerindeki otlarla besleniyor. Nefes alamadığı durumlarda ise ölüyor.Etiketler

Yorum Gönder