banner864

Bursa'da bomba paniği 29 Temmuz 2015, 15:40

Bursa'da ilk olarak metro istasyonu girişine bırakılan şüpheli çanta ardından da otobüs durağındaki poşet, polisi alarma geçirdi. Bomba imha robotu ile patlatılan çanta ve poşetten bir şey çıkmaması herkesin içini rahatlattı.
Olay öğle saatlerinde Osmangazi Metro istasyonu girişinde yaşandı. İstasyon girişine bırakılan siyah renkli bond tipi çantayı gören güvenlik görevlileri, polisi arayarak haber verdi. Metro istasyonuna girişi kapatan güvenlik görevlileri içeriye yolcu almadı. Bu sırada bazı vatandaşların kendilerine olay yerinden uzaklaşın denmesine rağmen cep telefonlarıyla fotoğraf çekmeye çalışmaları polis ekiplerini çileden çıkardı. Olay yerine gelen uzman ekipler, duvara dayalı vaziyette bırakılan çantayı bomba imha robotu ile patlattı. Çantanın boş olması herkese rahat bir nefes aldırdı.
Osmangazi metrosunda yaşanan paniğin ardından bir şüpheli paket ihbarı da Mudanya yolu üzerindeki Fethiye Mahallesi'nden yapıldı. Otobüs durağına bırakılan poşetten şüphelenen vatandaşlar polisi arayarak haber verdi. Olay yerine gelen uzman ekipler Mudanya Yolu FSM Kavşağı'nı trafiğe kapatıp çevreye güvenlik şeridi çekti. Robot ile patlatılan çantanın içerisinden erkek kıyafetleri çıktı.

İHA 

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar