banner864

CHP'de ilk istifa! 12 Ağustos 2014, 13:10

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından, CHP'de ilk istifa Aksaray'dan geldi. İl Başkanı Hasan Buminhan Yavuz, görevinden ayrılırken, yanlış aday tercihine dikkat çekti. Yavuz, "Aksaraylı seçmenleri İhsanoğlu'na oy kullanmaya ikna edemedik" dedi.

CHP'de ilk istifa! paylaşan: ulusalkanal
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP'den ilk istifa geldi.

CHP Aksaray İl Başkanı Hasan Buminhan Yavuz, seçimlerde başarısız olunduğu gerekçesiyle görevinden istifa etti.

Yavuz'un yazılı olarak Genel Merkeze sunduğu dilekçede yanlış aday tercihine dikkat çekildi, "seçmeni ikna edemedik" denildi.

10 Ağustos tarihinde yapılan seçime Aksaraylı seçmenleri sandığa gitmeye ve adayımız Ekmeleddin İhsanoğlu'na oy kullanmaya ikna edemedik. Bu nedenle kendimi başarısız buluyorum. Yürüttüğüm CHP Aksaray İl Başkanlığı görevimden ayrılıyorum.

Aksaray'da Cumhurbaşkanı seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre, 249 bin 706 seçmenin 184 bin 985'i oy kullandı.

İhsanoğlu, Aksaray'da geçerli oyların yüzde 24,5'ini alabilmişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

haluk turkmen :

Biraz sabir ve sagduyu lutfen

abrek :

kılıçdaroğluna örnek olacak bir hareket.. eger kılıçdaroğlu istifa etmezse chp bölünmenin eşiğine gelir..

gökan :

chp ye, lideri! kılıçdaroğlu başta olmak üzere yöneticileri ince operasyon! sonrası abd destekli getirtildi.işgal etmişlerdir ata nın kurduğu chp yi işgal güçleri denize dökülmelidir.

dfdf :

kılıçlaroğlu istifa etmeli yoksa chp istifalarla yok olacak

Ahmet inci :

CHP türkiye"yi kurtaracak merak etmeyin ben inanyorum mucadeleyi bırakmayın.

şule nazlıoglu :

Bu istifaları sivrisinek sesı gibi duşunenler yanılıyorlar .bu dip dalgasi bekleyim bu onurlu ıstifaların arkası geliyor

Şerafettin Tekindir :

Genel başkan değişikliği, seçim arefedinde tutarsız olur ancak, Muharrem İnce gibi halkın güvenini kazanmış, icraatçı kadroları parti yönetımine taşımak lazım.

TAYFUN ISERI :

Bence Genelbaskan degisikligi i tihar olur o nedenle h er an baskin erken genel secim endisesi varken bunun zamani degil zaman birlik zamani ancak parti icindeki bazi kisiler ayiklanmali ve genel baskanin bazi yetkileri budanmali ve aday belirlemesi yetkisi alinmalidir aday belirlemeyi bir komisyon yapmali ve o komisyon onaylamalidir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar