banner864

"Çiftçi borcu ertelensin" 10 Nisan 2014, 18:47

Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nden çiftçilerin don zararları için borçların ertelenmesi çağrısı geldi. Genel Başkan Şemsi Bayraktar, "Kuraklığın üzerine don olayının da yaşanması kötü olmuştur. Üreticilerimizin Ziraat Bankası, özel bankalar, Tarım Kredi Kooperatifleri, SGK prim borçları ile elektrik borçları faizsiz olarak ertelenmelidir" çağrısında bulundu.
Mart ayında yaşanan don olayları çiftçiye büyük zarar verdi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği, çiftçinin borçlarının ertelenmesi için çağrıda bulundu.

Genel Başkan Şemsi Bayraktar, "Üreticilerimizin Ziraat Bankası, özel bankalar, Tarım Kredi Kooperatifleri, SGK prim borçları ile elektrik borçları faizsiz olarak ertelenmelidir" dedi.

Bayraktar, kredi ve borçların ertelenmesinin mağduriyetlerin giderilmesi ve üretimin sürdürülebilirliğinin sağlanması açısından önemli olduğunu vurguladı.

Bayraktar, "Bu yıl çiftçimiz açısından sıkıntılı geçmektedir. Kuraklığın üzerine don olayının da yaşanması kötü olmuştur" ifadelerini kullandı.

Son birkaç gün içinde Giresun ve Ordu'da fındık; Malatya'da kayısı; Kayseri ve Mersin'de meyve, Tokat'ta kiraz ve Manisa'da da kivi üreticileri don ve fırtına nedeniyle zarar görmüştü.ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Korkmaz :

Evet sayın başkanım bu konuyu gündeme yine getirin Sivas'ta cifciyim ekin yok ne yapacaz bankalara borç çok kötü durumlara dusecez

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar