banner864

Cinayeti gördük 07 Nisan 2014, 16:39

Sarıyer Orman Girişimi, Sarıyer Orman tarihinde iş kazası sonucu yaşamını kaybeden 3 işçi hakkında kamuoyuna bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Açıklamayı İCA inşaat Çavuşbaşı şantiyesi önünde, Sarıyer Orman Girişimi Sözcüsü Attila Hakan Ganimgil yaptı.

İşte o açıklamadan satır başları

CİNAYETİ GÖRDÜK!

Cinayeti gördük. Sarıyer Orman Girişimi olarak bir ay önce 3.Köprü inşaatının Garipçe ayağında yaptığımız açıklamada..

AKP iktidarının önlenemez çöküşü hızlandıkça, 3.Köprü ayaklarının inşaatını hızlandırdıklarını gördük.

Amaçları AKP’nin yandaşlarına yeni iştahlar yaratarak, çöküş sürecinin görülmesini önlemek ve rant dağıtmak. Bu nedenle hızla köprü ayaklarını bitirip, uluslarası kredi bulmaya çalışıyorlar. Başbakan
Adeta konsorsiyumun bir ortağı gibi davranarak, yurt içindeki bankaları kredi vermeye zorlamaktadır.

Dünya da hiçbir uluslar arası banka yada finans kuruluşu doğayı katleden bu girişime kredi vermeyecektir. İnşaatı hızlandırmak için betonun ısısı gerekli seviyeye düşmeden, yeniden üstüne beton atılmaktadır. Bu bir gerçektir ve bunu dile getirdik. Atılan beton aceleden, standartlara uygun değildir. İnşaatın hızlandırmaları nedeniyle iş güvenliği yoktur. Zorunlu emniyet tedbirleri alınamaz durumdadır.Doğayı katledenler yeni bir suç daha işlemişlerdir “İşçi Katliamı”. Ölen üç işçi arkadaşımızın sorumlusu aslında bir taşeron olan konsorsiyumdur. İstanbul’un ciğerlerini söken bu inşaatın gerçek patronu Recep Tayyip Erdoğan ve mahdumlarıdır. Bu büyük ekolojik ve işçi katliamını yapanlar adalet önünde hesap verecektir. Sarıyer Doğa Girişimi olarak büyük kitlesel mücadeleler gerçekleştirip, SİT alanlarına yapılan bu kaçak inşaatı durduracağız.Fotoğtaf:
Nasuh Bektaş
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder