banner864

Datça elden gidiyor 08 Mayıs 2014, 13:39

Doğal sahiller, Çevre Düzeni Planı'ndaki değişiklikle yapılaşmaya açılıyor. Plandan ilk nasibini alacak olan Datça'da Meslek Odaları ve yurttaşlar tepki gösterdi. CHP'li Belediye başkanı ise planı savundu.

DATÇA ELDEN GİDİYOR paylaşan: ulusalkanal
Çevre düzeni planında değişiklik yapıldı, doğal sahiller imara açıldı.

Plandan ilk nasibini alacak olan sahil Datça. Planla gizli yapılaşmanın önü açılacak, Datça sahilinde oteller yükselecek.

Mimarlar Odası, dernekler ve ve yerel gazeteciler bu plana tepki gösterdi.

Doğal sahillerin imara açılacak olması yurttaşları da endişelendiriyor.

CHP'li Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan ise sahili imara açan planı savundu.

Tokcan Datça için endişelenmediklerini dile getirdi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Tankurt Atabey :

Datça bu vakte kadar iyi korunmuş trakya da iğneadayı parsel parsel peşkeş çekildi artik umudum kalmadi chp den yana ????

yusuf uzun :

chp yönetimi bir heyet göndererek bunun tüm detaylarını inceletemli ve doğa katliamı yada çarpık kentleşme gibi rant için değişitirilen bir uygulama ise derhan uygulamadan belediyen vazgeçirilmesi gerekmektedir.yoksa chp erimeye devam edecektir.

M.Haluk Yarkın :

bir çok yöreyi batırdılar,sıra şimdi datça'ya mı geldi.gerçi bir kaç yıldır datça'da yapılaşma hızlandı ve güzelim yer batiyor kimse farkında değil.

AYDIN ERDOĞAN :

datça'da gerçek şu,kaçak yapilaşmalarinyoğun olduğu mesudiye ve palamutbükü 1/25.000 harita sadece apart otelleri turizm alanı dışında tutmuştur,telaşın gerçek sebebi budur

Melek kotrası :

Bu insanoğlundan nefret ediyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar