banner864

DEDAŞ: Nusaybin'de aracımız kurşunlandı 09 Mayıs 2015, 09:48

DİCLE Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde kaçak elektrik denetimine çıkan ekibin aracının kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kurşunlandığını açıkladı. Araçta personelin bulunmaması nedeniyle saldırıda yaralanan olmadı
 DEDAŞ'tan yapılan açıklamada Nusaybin'in Zeynelabidin Mahallesi Kanika Sokak üzerinde kaçak elektrik denetimi yapan ekip, aracı sokak üzerinde bıraktıktan sonra yaya olarak denetime çıktı. Bir süre sonra silah seslerinin duyulması üzerine araçlarının başına giden DEDAŞ, ekibi araçlarındaki kurşun izlerini görünce durumu polise bildirdi. Araçta kimsenin bulunmaması nedeniyle personelden yaralanan olmazken, polis olay yerinde inceleme yaptı. Kurşunların isabet ettiği araç daha sonra Nusaybin Emniyet Müdürlüğü'ne çekildi. Polis, saldırganları yakalamak için başlattığı çalışmayı sürdürüyor.

DEDAŞ ayrıca Mardin merkezde giden ekiplerin aracını da taşlı saldırıya uğradığını, Kızıltepe İlçesi'nde de denetim çıkan ekipleri mahalle halkının saldırıda bulunduğunu ve ekiplerin bölgeden ayrılmak zorunda kaldığını açıkladı.

NUSAYBİN (Mardin), (DHA)

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar