banner864

Değer Deniz'in kapısına çiçek bıraktılar 08 Mayıs 2015, 10:08

BEYOĞLU'nda, "Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" üyesi bir grup kadın, evinde öldürülen şarkıcı Değer Deniz için protesto eylemi yaptı. Grup, cinayetin işlendiği binanın kapısına çiçek bıraktı
 Platform üyesi bir grup, saat 18.00 sıralarında, cinayetin işlendiği Sıraselviler Kuloğlu Mahallesi, Güllabici Sokak'taki apartmanın önünde toplandı. Ellerinde Değer Deniz'in fotoğraflarını taşıyan kadınlar, cinayete tepki gösterdi. Grup adına basın açıklaması yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, kadın cinayetlerinde ceza indirimlerinin mutlaka kalkması gerektiğini dile getirerek, şunları söyledi

"Son dönemde kadın cinayetlerini durdurmadıkları gibi, faillerin yakalanmasında da işi ağırdan alıyorlar. Bunu da protesto ediyoruz. Değer'in nezdinde, biz failin yakalanmasını ve kadın cinayetlerinin durdurulması için atılması gereken tüm somut adımların atılmasını istiyoruz. Değer'le birlikte 100'üncü kadın kardeşimizi de kaybettik 2015 yılında. Daha ne olması gerekiyor Bir an önce bütün bu somut adımların atılmasını istiyoruz. Bu adımlar atılana kadar da mücadelemize devam edeceğiz.

Müzisyen arkadaşı Selen Gülün ise Değer Deniz'in ikinci albümünü bitirmek üzere olduğunu vurgulayarak, "Sadece ortaya güzellik çıkarmak için yaşayan bir insanın bu şekilde elimizden alınmasını kınıyoruz. Bir an önce faillerin bulunmasını istiyoruz dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, grup üyeleri ellerindeki fotoğraflar ile karanfil ve papatyaları cinayetin işlendiği apartmanın giriş kapısına bıraktı.

Murat DELİKLİTAŞ - Özgür EREN / İstanbul, (DHA)

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar