Devrilen at arabasının altında kaldı, parmağı koptu 10 Mayıs 2015, 09:56

EDİRNE'de devrilen ağaç dallarını toplamaya giden 63 yaşındaki Mehmet Top'un kullandığı at arabası şarampole devrildi. At arabasının altında kalan Mehmet Top'un sağ elindeki parmaklarından biri koptu.

Yıldırım Mahallesi'nde oturan Mehmet Top, eşi Nurten ve torunu Şeyma Top ile birlikte önceki gün yaşanan fırtınada devrilen ağaçların dallarını toplamak için at arabasıyla Kazanova mevkiine gitti. Bir süre dalları topladıktan sonra dönüş yoluna geçen Mehmet Top idaresindeki at arabası Tunca Nehri kenarındaki sedde üzerinde ilerlediği sırada kum yüklü kamyonun sıkıştırması sonucu şarampole yuvarlandı.

PARMAĞI KOPTU

Kazayı görenlerin ihbarıyla gelen polis ve sağlık ekipleri, at arabasının altında kalan Mehmet Top'u çıkarıp sedye ile ambulansa taşıdı. Mehmet Top'un sağ el parmaklarından birinin koptuğu tespit edildi. Kopan parmağı alan sağlık ekipleri Mehmet Top'u tedavi için Edirne Devlet Hastanesi(ne kaldırdı. Yaralı Mehmet Top'un durumun iyi olduğu öğrenilirken at arabasında bulunan Nurten Top ile torun Şeyma Top kazadan yara almadan kurtuldu. Kaza sonrası yerde yatan ve huysuzlaşan atı gören vatandaşlar at arabasının çeki demirine bağlı boyunluğundaki ipleri bıçakla keserek atı kurtardı. Ürken at vatandaşa zor anlar yaşattı. Kazayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
Ali Can ZERAY/EDİRNE, (DHA) 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar