banner864

Diyarbakır'da bayram var 06 Temmuz 2015, 11:35

UNESCO kararı Diyarbakır'da havai fişek gösterisiyle kutlandı
 DİYARBAKIR Surları ve Hevsel Bahçeleri'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girmesinin ardından, akşam saatlerinde Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan yüzlerce kişi, havai fişek gösterisi aytında davul zurna eşliğinde halay çekerek kararı kutladı.

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınmasını, akşam saatlerinde düzenlediği bir etkinlikle kutladı. Sosyal medya üzerinden yapılan çağrıyla çok sayıda kişi akşam saatlerinde belediye önünde toplandı. Kentte faaliyet yürüten bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanısıra Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır Eşbaşkanı Ali Şimşek de kutlamalara katıldı.

Ekinlik için toplanan kalabalığa konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç, Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınmasından dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere, Diyarbakır Valiliği ve emeği geçen sivil toplum kuruluşları temsilcilerine teşekkür ederek, Diyarbakır, uluslararası alanda bir dünya kenti olduğunun tescillendiğini söyledi.

Konuşmaların ardından, belediye önünde toplanan kalabalık davul zurna eşliğinde halay çekerken, havai fişek gösterisinin ardından kutlamalar sona erdi.

Ahmet ÜN/DİYARBAKIR, (DHA)

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar