banner864

Diyarbakır'da tarihi İçkale'de kitap okuma etkinliği 01 Nisan 2015, 16:36

DİYARBAKIR'da Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında tarihi İçkale'de 'Diyarbakır kitap okuyor' adı altında kitap okuma etkinliği düzenlendi.
 DİYARBAKIR'da Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsasında tarihi İçkale'de 'Diyarbakır kitap okuyor' adı altında kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Diyarbakır'da Valilik Dicle Üniversitesi ve İl Kültür Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği 51'inci Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor. Etkinlik kapsamında Sur İlçesi tarihi İçkale'de kitap okuma etkinliği düzenlendi. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı kitap okuma faaliyetine Vali Yardımcısı Mustafa Can, İl Kütüphane Müdürü Ahmet Özbek, kurum müdürleri ve çocuklar katıldı. Katılımcılara halk kütüphanesinden koliler içinde getirilen kitaplar dağıtıldı. Kitaplarını alan çoğunluğu çocuklardan oluşan okuyucular tarihi İçkale'de kitap okudu. Vali Yardımcısı Mustafa Can, Diyarbakır'ın tarihi kültürüne de dikkat çekmek amacıyla faaliyet için İçkale mekanını seçtiklerini belirterek,

"Bu etkinliklerimiz bugüne ve bu ana sınırlı değil, her zaman Diyarbakır'ın her mekanın da okumaya uygun bir şekilde iyi imkanlar sunarak kitap okuma sayısını arttırmayı temenni ediyoruz" dedi. Etkinliğe katılanlara simit ve ayran ikramında bulunuldu.

Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR/DHA

Yorum Gönder