Doğal gaz paniği mahalleliyi sokağa döktü 25 Şubat 2015, 02:00

Rize’de doğal gaz hattında meydana gelen sızıntı dolayısı ile emniyet güçleri patlama ihtimaline karşı binaları boşalttı
 Edinilen bilgiye göre, saat 21.00 sularında Rize’nin Müftü Mahallesi yapımı devam eden Dağdibi Yolu çalışmaları sırasında doğal gaz ana hattı hasar gördü. Doğal gaz ana hattından gürültüyle gaz sızmaya başladı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine ilk olarak emniyet güçlerin ardından ise itfaiye ekipleri geldi. Patlama riskine karşı polisler vatandaşları gaz sızıntısının yaşandığı bölgeden uzaklaştırdı. Çevre sakinleri panik yaşarken bazı esnaflar dükkanlarını kapatarak kaçtı.
Sızıntının bulunduğu bölgedeki binalar boşaltılarak vatandaşlardan uzaklaşmaları istendi. Polisin anonsu ile paniğe kapılan vatandaşlar hızla evlerini boşattı. Kimi vatandaşlar ise bebeklerini kucaklarına alarak evlerini terk etti. Yürüme zorluğu çeken yaşlı vatandaşlar çevredekilerin ve yakınlarının yardıkları ile evlerinden çıkartıldı. Doğal gaz ekibinin bölgeye gelmesi ile ana vanalar kapatılarak her hangi bir patlama yaşanmadan borularındaki gazın tahliyesi sağlandı. Evlerini terk eden vatandaşlar yine polisin anonsu ile evlerine geri döndü.


GÖKTÜRK FIRAT
İHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar