banner864

Efsane gerçek çıktı! Büyükşehir'e ait araçlar Erkilet'te define arıyor 11 Mayıs 2015, 12:17

Roma döneminin en büyük Tümülüs’ü, Kapadokya kralı Arseleous’un mezarının olduğu SİT alanında Büyükşehir Belediyesi araçlarının yaptıkları kazının sırrı ne?
Roma döneminin en büyük Tümülüs’ü, Kapadokya kralı Arseleous’un mezarının olduğu SİT alanında Büyükşehir Belediyesi araçlarının yaptıkları kazının sırrı ne?

DEFİNE Yİ KİM ARIYOR ?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne ait Kepçe ve kamyonların çalıştırıldığı Erkilet'te ki Hıdır İlyas tepesindeki kazı kafaları karıştırdı. Erkilet Sakinleri, belediyenin Sit alanında Kapadokya kralı Arseleous mezarının etrafında hazine aradığını iddia etti.

Hıdır İlyas Tepesi'nde bulunan Kapadokya Kralı Arseleous mezarının  üzerinde 1242 yılında yapılmış Şifahane, başka bir iddiaya göre Alaadin Keykubatın oğlu II. Gıyasettin Keyhüsrev’in av köşkü, yada askeri amaçla kullanılan bir Kale bulunmaktadır. 

Tarihi önemi büyük olan Roma döneminin en büyük Tümülüslerinden olan Hıdır İlyas tepesi çevresinde gerçekleştirilen kazıda Büyükşehir Belediyesi'ne ait kepçe ve kamyonların görev yapması akıllara  "Hazine mı arıyorlar?" sorusunu getirdi.

Erkilet sakinleri, dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki için de sürekli define aradığı ve bulduğu iddialarının, geçmişte fısıltı gazetesi olarak ağızdan ağza gezdiğini belirterek,  "Burası 1242 yılında Selçuklu döneminde yapılan tarihi köşkün de bulunduğu SİT Bölgesi. Tarihi Hıdrellez Köşkü ve Kapadokya kralının mezarları yer alıyor.  Belediye araçları burada kazı başlattı. Kazı sırasında buradaki radyo vericileri bile etkilendi. Görevlilere kazının amacı hakkında sorular sorduk, hiç biri cevap vermedi" dediler. 

Mehmet Özhaseki başkanın define aradığı iddialarından sonra şimdi de "Mustafa Çelik başkan mı define arıyor" tartışmalarını gündeme getirdi.

Özhaseki, kendisinin define aradığı iddialarına bir dönem yanıt verirken "Şehir Efsanesi" ifadelerini kullanmıştı.

HABER: ALİ TÜRKASLAN
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

joke :

arkdas ozaman fakır halk bı umutla ararken neden herturlu sıkıntıyı yaratıyorsunuz onlara gelınce hoop hemen ızınler alınsın sıt alanı felan takmıyorlar bıle. defıne olayına cozum bulsunlar adam akıllı yasa cıkasınlar halk cıkarsın devlete teslım etsın ama devlette cıkan seyın hakkı neyse onu versın cocuk kandırmasınlar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder