banner864

Ege Üniversitesi öğrencileri “Bayrak ve Atatürk“ için yürüdü 17 Ekim 2014, 16:59

Türkiye Gençlik Birliği'nin Anadolu Üniversitesi'ndeki 29 Ekim çağrısı, Öğrenci Kollektifleri, ÖDP ve DHKP-C'yi rahatsız etti. Türk Bayraklarıyla açılan çağrı masasına saldırı düzenlendi. TGB'liler "Atatürk Gençliği görev başında" sloganlarıyla grubu püskürttü. Geçtiğimiz günlerde PKK saldırısına uğrayan Ege Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu da okulda bayraklı yürüyüş düzenledi.

Ege Üniversitesi öğrencileri “Bayrak ve Atatürk... paylaşan: ulusalkanal
ÖDP, DHKP-C ve öğrenci kollektifi üyeleri Türkiye Gençlik birliğini hedef aldı. TGB'liler, Türk bayrağı ve "Bayrak Yürekte, Atatürk Bilinçte" yazılı pankartla açtıkları masaya yapılan saldırıyı püskürttü. 

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde öğle saatlerinde 29 Ekim çalışması yapan TGB'lilere, 30-40 kişilik grup taş, sopa ve soda şişeleriyle saldırdı.

Saldırılara sloganlarla yanıt veren TGB'liler ile saldırgan grup, araya özel güvenliğin girmesiyle ayrıldı.

Türkiye Gençlik Birliği üyeleri Yunus Emre Kampüsü'nde çalışmalarını yürütmeye devam etti. Üniversitede bayrak ve Atatürk yürüyüşü yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesi'nde PKK'lıların saldırdığı Atatürkçü Düşünce Topluluğu üyeleri de binlerce öğrenciyle kampüs içinde yürüyüş yaptı.

Türk bayrakları ve sloganlar eşliğinde yürüyen öğrenciler Türkiye'nin birliği için çağrı yaptı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar