banner864

Elektrik trafosunda hırsızlık 06 Ocak 2015, 11:33

Sivas’ın Gemerek ilçesinde hırsız veya hırsızlar elektrik trafosunun içinden yaklaşık 200 bin TL değerinde kablo çalarak kayıplara karıştı.
Sivas’ın Gemerek ilçesinde hırsız veya hırsızlar elektrik trafosunun içinden yaklaşık 200 bin TL değerinde kablo çalarak kayıplara karıştı.

Gemerek Organize Sanayi Bölgesinde bulunan elektrik panosunun kilidi hırsız veya hırsızlar tarafından kırılarak içerisinden çeşitli elektrik malzemeleri çalındı. Sanayi esnafının haber vermesinin ardından polis ekipleri olay yerinde inceleme yaparken, Gemerek Belediye Başkanı Mustafa Demir’de olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Yapılan incelemede yaklaşık 200 bin Türk Lirası değerinde kablonun çalındığı tespit edildi.

Gemerek Organize Sanayi bölgesinin sahipsiz halinin vicdanları sızlattığını belirten vatandaşlar; “14 yıl gibi uzun bir zaman geçmesine rağmen, harcanan trilyonlara rağmen burada bir faaliyet görememek bizleri son derece üzüyor. Bu son olan hırsızlık olayından sonra gerçekten yüreklerimiz sızladı. Yapılan trilyonluk yatırımların göz göre göre heba olmasına vicdanlarımız razı değil. Organize sanayi bölgemizi faaliyete geçiremiyorsanız malzemeleri sökün bari de ihtiyacı olan ilçeler kullansın. Bu kadar sahipsiz bir ilçe olamaz. Bunların hesabı ahrette sorulacaktır.” dediler.

ERHAN AKSOY/İHA


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar