banner864

Engelliler çalışarak tekerlekli sandalye aldı 09 Temmuz 2015, 14:35

Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri alanında stant açan engelliler, kazandıkları parayla engelli Mehmet Eren’e tekerlekli sandalye hediye etti.
 Gaziantep Fiziksel Engelliler Derneği (GAFED), Büyükşehir Belediyesi'nin Ramazan etkinlikleri alanında açtığı stantla hedefine ulaştı. GAFED tarafından açılan stantta Ramazan boyunca gönüllü olarak çalışan engelliler, bu süreçte kazandıkları parayla bedensel engelli 6 yaşındaki Mehmet Eren Koç’a manuel tekerlekli sandalye hediye etti. Tekerlekli sandalyeye oturan küçük Mehmet’in mutluluğu gözlerinden okundu.
GAFED Başkanı İbrahim Halil Oğul’un bir stant talebinde bulunduğunu söyleyen Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi, “Bu stantta kazandığını da üyelerine pay etmek şartıyla çalışmaları sürdürüyor. Aynı zamanda yanı başımda oturan Mehmet Eren kardeşimize de bir sandalye yani manüel sandalye hediye etmiş, ben kendisini kutluyorum. Daha öncede yine engelliler haftasında Büyükşehir Belediyemiz çok ciddi bir rakam dağıtmıştı. Ben bu vesileyle Fiziksel Engelliler Derneğimizin çok değerli başkanını kutluyorum. Kazandığını yine engellilerle paylaşmış” diye konuştu.

“ONLARIN SAYESİNDE OĞLUMUN ŞU AN ARABASI VAR”
GAFED’e teşekkür eden baba Erdem Koç, “Fiziksel Engelliler Derneği'ne başvurduk, İbrahim beye, onlar da bize tekerlekli sandalye sağladılar. Bunun için kendilerine teşekkür ederiz. Allah razı olsun” dedi.
Anne Koç ise “Bizim eve sokak çocukları için kitap satmaya gelmişlerdi, o arada tanıştım. Geldim başvuru yaptım, onların sayesinde oğlum şuan arabası var” diye konuştu.
Yetenekli, üretici halka ve sivil toplum kuruluşu olarak engellilerin her zaman yanında olduğunu belirten GAFED Başkanı İbrahim Halil Oğul da, “Engellilerimize iş imkanı sağlamak amacıyla dondurma, mısır, çay, su buna benzer ürünlerin satışını yapıyoruz. Burada kazancımız oldukça engellilerimiz hem para kazanıyorlar hem de artan paralarla diğer engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye gibi hasta bezi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TEKERLEKLİ SANDALYELERİ 10 YIL ÖNCE HASTANELERDE GÖRÜRDÜK”
"Herkesten Allah razı olsun" diyen bedensel engelli Abdullah Bal, "Biz kendi engelli üyelerimiz 10 sene önce biz ancak bir acil hastaneye giderken bir tekerlekli sandalye bulurduk. Allah Tahmazoğlu'ndan razı olsun Tahmazoğlu Belediye Başkanımız başa geldi geleli engelli üyelerimizi içer de bırakmadı hepsini dışarı çıkardı. Allah kendisine sağlık versin Allah razı olsun” dedi.
Konuşmaların ardından Engelliler Daire Başkanı ve İbrahim Halil Oğul tarafından Mehmet Eren’e tekerlekli sandalye ve oyuncak hediye edildi.

İHA

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar