banner864

Engelliye dayağa tepki 04 Ekim 2013, 13:05

Türkiye'yi ayağa kaldıran bu görüntüler büyük tepki topladı.
Down sendromlu İ. E.'nin Konya'da eğitim gördüğü özel rehabilitasyon merkezinin sahibinin öğretmen eşi tarafından dövülmesine Down Türkiye Derneği tepki gösterdi.

Açıklamada, savcılığa yapılan şikayetin ve soruşturmanın takipçisi olunacağı belirtildi.

Dernek olarak, Down sendromlu insanlar ve aileleri adına bu insanlık suçunun cezasız kalmamasının takipçisiyiz ve Down Sendromu Derneği olarak davaya müdahil olarak katılacağız.

Down Türkiye Derneği, bütün aileleri dava günü mahkemeye davet etti.

Down Türkiye Derneği
Tüm Türkiye’ye, özellikle Konya ve Konya civarındaki bütün ailelere sesleniyoruz. Ailenin ve down sendromlu kişilerin yanında olduğumuzu ve bu yapılanlara sessiz kalmadığımızı ve kalmayacağımızı göstermek adına sizleri dava günü mahkeme önünde buluşmaya davet ediyoruz.
Derneğin açıklamasında, özel eğitim veren bütün kurumları göreve çağrıldı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

serkan acarel :

engelli insan a dayak, ondan sonra tutuklama ve bir kac dakika sonra da serbest birakmak !!!! vay beh demokrasi cok güzelmis türkiye de !!!!!!!!! ben olsam o ögretmeni (kesin akp li zihniyetili bir ögretmendir !) bir saniye bile serbest birakmam. allah kahretsin böyle ögretmenleri.

imran utku :

burası türkiye,her an herşey olabilir,bu ülkenin bakanı geçenlerde engellilere sizlere adam yerine koyduk daha ne istersiniz derse denetimsiz,insanlığa değer vermeyen,ticaret mantğıyla verilen hizmetler bu kadar oluyor,onlar toplumun ,bizim ise yavrularımız.dovlu,dovunsuz,engelli,engelsiz insan olan herkes bu olaya seyirci kalamaz herkes tepkisini vermeli bence....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar