banner864

Erciş’te muhtarlar VEDAŞ’ı bastı 09 Temmuz 2014, 14:29

Van’ın Erciş ilçesinde muhtarlar mahallerindeki elektrik sorununun çözülmemesini protesto etmek için Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye ait işletme müdürlüğü, arıza ve tahsilat binalarını hizmete kapattı.
 Van’ın Erciş ilçesinde muhtarlar mahallerindeki elektrik sorununun çözülmemesini protesto etmek için Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye ait işletme müdürlüğü, arıza ve tahsilat binalarını hizmete kapattı. İlçede enerji sorununun had safhaya ulaştığını, kendilerine muhatap bulamadıklarını ve verilen sözlerin yerine getirilmediğini belirten mahalle muhtarları, önce Yukarı Çınarlı Caddesi üzerindeki işletme müdürlüğü ile arıza şefliğine geldi. Bina önünde basın mensuplarına açıklamada bulunan muhtarlar, mahallerinin enerji sorunlarının çözülmediğini söyledi. Defalarca yetkilere başvurmalarına rağmen arızalarının giderilmediğini anlatan muhtarlar, karşılarında muhatap bulsalar dahi sözün yerine gelmediğinden şikayet etti.
VEDAŞ işletme müdürünün alana girmesiyle birlikte daha da sinirlenen muhtarlar, müdürün çözüm noktasının Van olduğunu söylemesine tepki göstererek işletme binası ile arıza binasını hizmete kapattı. Ardından, yaya olarak Özdemir Hanoğlu Caddesi üzerinde bulunan VEDAŞ Tahsilat Servisi’ne gelen kızgın muhtarlar, bina içindeki personeli dışarı çıkartarak burayı da kapattı. Hızlarını alamayan muhtarlar, bu kez kaymakamlık binasına yürüdü. Muhtarlar, Kaymakamlık binası önünde kaymakamla görüşmek istedi ancak kaymakamın izinde olması nedeniyle bir süre burada bekledi. İlçe Emniyet Müdürü Murad Hoş devreye girerek ikna etmeye çalışırken, muhtarlar alanda bir süre bekleyip, sorunun çözümü için Van’a gideceklerini bildirdikten sonra alandan ayrıldı. 

Nihat Çavuşğolu

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar