"Erdoğan hükümetinin yıkılması vatan görevidir" 26 Nisan 2014, 17:38

İşçi Partisi Antalya İl Örgütü Ermeni Soykırım yalanı ve Tayyip Erdoğan'ın 24 Nisan taziye açıklamalarına tepki olarak kitlesel bir yürüyüş ve imza masası açılışı gerçekleştirdi.
Kışlahan'dan Cumhuriyet Meydanına ellerinde "Ermeni Soykırımı Emperyalist Bir Yalandır. Bu yalanın arkasındaki iktidar işbirlikçi ve düşmandır" yazan büyük pankart ve Türk Bayrakları ile yürüyüş başlatan İşçi Partililer Cumhuriyet Meydanında imza masası açtılar. Eyleme Vardiya Bizde Platformu da destek verdi. Yürüyüş boyunca atılan, "Soykırım yalanı Amerikan Planı, Hükümet İstifa Tayyip Yüce Divana, Soykırım yapmadık Vatan savunduk" sloganlarına çevredeki çok sayıda vatandaş eşlik etti. Cumhuriyet Meydanında Antalyalılara seslenen il başkanı Yalçın Armen, bu açıklamanın, hem içerik hem zamanlama açısından Türkiye’nin sırtından bıçaklanması anlamına geldiğini Emperyalizmin sözcülüğünü yapan Tayip Erdoğan'ın Başbakanlık koltuğunda oturamayacağını dile getirdi. Armen şöyle devam etti: "Tayyip Erdoğan hükumetinin yıkılması ve Milli Hükümetin kurulması bir vatan görevi haline gelmiştir.Her 24 Nisan'da tekrarlanan yalana karşı gerçekleri bir daha haykırıyoruz !
Türk’üyle Kürt’üyle Ermeni’siyle yüzyıllardır birlikte yaşayan Türk milleti bölünmeyecektir. Bugün vatanımızı bölmeye çalışanlar Ermenilerin, boş vaatlere kanarak düştüğü durumdan ders çıkarmalıdır.

Emperyalizmin güç kaybettiği günümüzde vatanımızın ve milletimizin birliğini sağlayarak güçleneceğiz. Emperyalizme direnen Suriye, Irak, İran ve Azerbaycan ile Batı Asya Birliğini kuracağız."

Açıklamanın ardından imza masası açılışını 92 yaşındaki genç Aydınlıkçı Mürüvvet Yayın gerçekleştirdi.

Yayın duygularını şöyle dile getirdi:"Devrim'i görmek için yaşamak istiyorum. Doğu Perinçek 'in AİHM zaferini sırtından hançerlediler. Hakikatler ışık gibidir. Üzeri karanlıkla örtülemez. Yurttaşların uyanmaları birlik olmaları için çağrı yapıyorum. Başbakan 36 etnik kimliği kafamıza çakıyor. Buna izin vermeyeceğiz. Birlik olup emperyalistleri püskürtmeliyiz."Haber: Devrim Aşkın Karasoy
Fotoğraf: Merve Demirağ

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar