Evinden 2 kilometre uzaklıkta cansız bedeni bulundu! 24 Haziran 2015, 01:09

SAKARYA ve çevresinde öğlenden sonra aniden bastıran sağanak yağış metropol ilçelerden Serdivan'ın Aşağıdereköy Mahallesi'nde derenin taşmasına neden oldu.
Oluşan selin sürüklediği kamyonun çarpıp hasar verdiği evde bulunan bir kadın sel sularına kapılarak kayboldu. Bu arada D-100 Karayolu'nun her iki istikameti de Üniversite Kampüs Yolu'nun bulunduğu noktadan itibaren toprak yığınları ve sürüklenen ağaçlar nedeniyle bir süre ulaşıma kapandı.

Sakarya bölgesinde saat 16.30 sıralarında aniden bastıran sağnak yağış Serdivan ilçesine bağlı Aşağıdereköy Mahallesi’nden geçen Karadere'yi taşırdı. Bölgede birçok evi su basarken, sel sularının sürüklediği kamyonun çarptığı ve hasar verdiği bir evde adının Gülderen Altınburak olduğu belirtilen 18 yaşındaki genç kadın sel sularına kapılarak kayboldu. Bölgede sel suları çok sayıda ağacı sürüklerken onlarca ev selden etkilendi.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, sel sonrası bölgeye giderek inceleme yaptı. Vali Coş yaptığı açıklamada "Sel sularının sürükledeği kamyon eve çarpınca kayıp vakası oldu. Bu evde bulunan bir kadın sel sularına kapılarak sürüklenmiş. Arama çalışmaları sürüyor. Sel suları bölgede bazı evleri etkiledi. AFAD ve itfaiye ekiplerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

Vali Coş sel suları nedeniyle D-100 Karayolu’nda da sorunlar yaşandığını söyleyerek toprak yığınları ve sel sularının sürüklediği ağaç kökleri nedeniyle karayolunda ulaşımın aksadığını belirtti. Karayolunda yapılan çalışmalar sonucu saat 16.30'dan itibaren D-100 karayolu ulaşıma açıldı. Ancak trafik kontrollü olarak veriliyor.

EVİNDEN 2 KİLOMETRE UZAKLIKTA CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Sakarya ve çevresinde öğle saatlerinde aniden bastıran sağanak yağış sonrasında kamyonun çarpıp hasar verdiği evde sel suyuna kapılarak kaybolan 38 yaşındaki Gülderen Altunburak'ın cesedi evinden 2 kilometre uzaklıkta bulundu. Engelli olduğu öğrenilen Altunburak'ın cesedi 2 kilometre uzaklıkta Karadere'de AFAD ekibi tarafından bulundu. Gülderen Altunburak'ın cesedi ailesine teslim edildi.


Aziz GÜVENER
DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar