banner864

Fiskobirlik deposundaki yangın kundaklama sonucu çıkmış 09 Mayıs 2015, 10:23

SAKARYA'nın Kocaali İlçesi'nde Fındık Tarım Satış Kooperatifi'nin (FİSKOBİRLİK) ana deposunda önceki gece çıkan ve 10 milyon liralık zarara neden olan yangının kundaklama sonucu çıktığı öne sürüldü. Kundaklama olayına karıştığı iddiasıyla madde bağımlısı 20 yaşındaki H.H. ile 18 yaşındaki E.H. polis tarafından gözaltına alındı
 Fiskobirlik'a ait Kocaali ilçesinin Ağalar Mahallesi'nde bulunan ve Sakarya il genelindeki marketlere dağıtım yapılan yüzlerce ton fındık ve işlenmiş ürünün bulunduğu depoda, önceki gece yangın çıktı. Yangın kısa sürede büyüyerek depoyu sardı. Yangına Kocaali ve Karasu ilçeleri itfaiye ekiplerinin yanı sıra Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazözler de müdahale etmişti. Alevler, yaklaşık 3 saat süren çalışma sonrasında kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında depodaki, marketlere dağıtılacak ürünlerin büyük bir bölümü yandı. Yanmayanlar da alevlerden etkilendiği için satılamayacak hale geldi. Yangında depoda bekletilen fındıklar da yanarken, zararın yaklaşık 10 milyon lira civarında olduğu belirtildi.

Yangın sonrası araştırma yapan Kocaali Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler yangın yerinde çakmak bulunca araştırma yaptı. Araştırma sonrasında aileleri yaklaşık bir yıl önce Samsun ilinden Kocaali ilçesine taşınan ve madde bağımlısı olduğu iddia edilen 20 yaşındaki H.H. ile 18 yaşındaki E.H.'yi gözaltına alındı. Poliste verdikleri ifadede suçlamaları kabul eden 2 genç 'Kundaklama'suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. E.H., savcılıktaki ifadesi sonrasında, diğer şüpheli H.H. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Zafer TOKUŞ/ SAKARYA, (DHA)

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar