banner864

Gaziantep'te askeri araca Suriye plakalı otomobil çarptı 23 Ekim 2013, 14:20

Suriye sınırındaki denetleme görevinden dönen bir askeri araca, Suriye plakalı bir otomobil çarptı. Kazada, aralarında Jandarma Genel Komutanlığı Lojistik Başkanı Tümgeneral Harun Ocaklı ve Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun da bulunduğu 6 kişi yaralandı.
 Kaza dün gece Gaziantep- Kilis karayolunun 3'üncü kilometresinde meydana geldi. Sınırdaki denetleme görevinden dönen askeri araca Suriye plakalı bir aracın çarpması sonucu, aralarında Jandarma Genel Komutanlığı Lojistik Başkanı Tümgeneral Harun Ocaklı, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun da bulunduğu 6 kişi yaralandı.

İddiaya göre Uzman Çavuş Osman Murat yönetimindeki askeri plakalı otomobile, Kızılhisar Kavşağı'nda kontrolsüz yola giren Muaz Abdurrahman yönetimindeki Suriye plakalı otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle kontrolden çıkan ve hasar oluşan her iki otomobilde bulunanlar yaralandı.

Kazanın bildirilmesinin ardından olay yerine sağlık ekipleri ile güvenlik güçleri sevk edildi. Kazada yaralananların üst düzey komutan olduğunun öğrenilmesi üzerine askeri yetkililer de olay yerine gitti.

Kazada yaralanan Jandarma Genel Komutanlığı Lojistik Başkanı Tümgeneral Harun Ocaklı, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, uzman çavuşlar Ferhat Kırbay ve Osman Murat ile diğer otomobildeki Suriye uyruklu Muaz Abdurrahman ile Nada Hafız ambulanslarla Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar