banner864

Gaziantep'te Suriyeli gerginliği 16 Temmuz 2014, 16:22

Gaziantep'te bir aileye otomobille çarpıp kaçan Suriyeliler gerginliğe neden oldu. Bölgede yaşayan yurttaşlar ve esnaf duruma tepki gösterdi. Bazı kişiler, Suriye plakalı araçları tahrip etti. Kahramanmaraş'ta da geçtiğimiz haftadan bu yana gerginlik sürüyor.

Gaziantep'te Suriyeli gerginliği paylaşan: ulusalkanal
Gaziantep'te, Suriye plakalı bir araç 2 kişiye çarpıp kaçınca ortalık karıştı.

Akşam saatlerinde yolun karşısına geçmeye çalışan dört kişilik aileye Suriye plakalı bir araç çarptı. Kazada 54 yaşındaki bir kadın ve 5 yaşındaki bir çocuk yaralandı. Yaralı anne kız, çağrılan ambulansla hastaneye götürülerek tedavi altına alındı.

Kazanın ardından toplanan bir grup yurttaş yaşananlara tepki gösterdi. Suriye plakalı otomobilleri tahrip etti.

Olay yerine gelen polisler, öfkeli kalabalığı yatıştırmaya çalıştı. Toplanan kalabalığı dağıtan polisler, gerginliğin büyümemesi için Suriyelilerin yoğun yaşadığı bölgelerde önlemlerini artırdı.

Antepli esnaf şehirde git gide nüfusu artan Suriyelilere tepkili...

Kahramanmaraş'ta da pazar günü çıkan olayların ardından gerginlik sürüyor. Kentte Suriyeli mültecilerin ülkelerine dönmelerine yönelik protestolar oldu. Suriye plakalı araçlar tahrip edildi.

Polis protestoların büyümesiyle güvenlik önlemlerini artırdı. 27 kişi gözaltına alındı.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

levent güneş :

ben gaziantep islahiyeliyim bizim ilçe suriye sınırına sıfır noktada özellikle islahiyenin kazıklı köyü yakınlarında suriyeye millet elini kolunu sallıya sallıya geçiyor asfallt yol kenarında suriyeye sıfır yerde arabalar suriyelileri getiriyor onlarda ellerini kollarını sallıya sallıya geçiyorlar öyle 3-5 kişi değil on larca suriyeli karşıya geçiyor çoluk çocuk tan tutun kaçakçılar ve teroristler kadar hergün geçiş var bizler kilis e giderken araçla görüyoruz ara ara devamlı olarak

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder