Gazze ağlarken biz gülemeyiz 22 Temmuz 2014, 15:17

Kırklareli Belediyesi Gazze’de yaşanan insanlık dramını lanetlerken Ramazan Ayı süresince düzenledikleri eğlenceleri iptal ettiklerini açıkladı. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu tarafından yapılan açıklamada Gazze’de yaşanan insanlık dramı sonucunda bütün etkinlikleri iptal ettiklerini ve bütün savaşların son bulmasını istediklerini açıkladı.
Kırklareli Belediyesi Gazze’de yaşanan insanlık dramını lanetlerken Ramazan Ayı süresince düzenledikleri eğlenceleri iptal ettiklerini açıkladı. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu tarafından yapılan açıklamada Gazze’de yaşanan insanlık dramı sonucunda bütün etkinlikleri iptal ettiklerini ve bütün savaşların son bulmasını istediklerini söyledi.

Katil İsrail’in Gazze üzerinde yaptığı insanlık dışı katliama Kırklareli Belediyesi ve halkı tepki gösterdi. Ulusal olarak yas ilan edilmesinin ardından Kırklareli Belediyesi, Ramazan Ayı süresince yapacakları etkinlik ve eğlenceleri iptal ettiklerini açıkladı. Ramazan Ayı süresince halk ile bir araya gelen Kırklareli Belediyesi, yaşanan bu insanlık dışı vahşete tepki gösterdi. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu tarafından yapılan açıklamada Ramazan Boyunca yapılacak olan bütün etkinliklerin iptal edildiği ifade edildi. "Bütün savaşların son bulmasını istiyoruz!" diyen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu “Biz de Ramazan ayı boyunca sürdürdüğümüz eğlencelerimizi iptal ettik. Bütün savaşların son bulmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tek suçu Filistin’de doğmak olan ve erkek, kadın, çocuk demeden tüm dünyanın gözleri önünde yapılan katliama sessiz kalmayan Kırklareli halkı, Kırklareli Belediyesi’nin yaptığı bu davranışı takdir etti. Ulusal yasın ilan edilmesi ile birlikte bütün Ramazan programlarını ve eğlencelerini iptal eden Kırklareli Belediyesi, katil İsrail’i lanetledi. Ramazan Ayı’nda İslam coğrafyasında olan bu akıl almaz katliama sessiz kalmayan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu "Bütün savaşların son bulmasını istiyoruz!" diyerek Gazze’de yaşanan katliamı bir kez daha lanetledi.

Şefik Kenar
ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar