banner864

Göcek plajı için Göcekliler protesto yürüyüşü yaptı 23 Haziran 2015, 16:57

Cumartesi günü saat 19.00 da Göcek’teki Doğuş Grubuna bağlı D-Marin firmasının halkın plajını gasp ederek tahsis izni olmayan plajı kapatarak Göcek halkından 100 TL giriş alması üzerine protesto edildi
D-Marin firmasının kendilerine müşteri göndermemesinden çekinen Göcek esnafı yürüyüşe katılamadı fakat alkışlarıyla destek verdi. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı göcek halkına yaptığı açıklamasında Plaj halka açılmıştır anonsu yaparak Göceklileri bilgilendirdi.

Göcek halkı Anonsla Bilgilendirme istiyor
Göcek Plajına ücret ödüyoruz D-Marin ücret almıyoruz diye yalan söylemesin, Abone kartı yapmaya başladılar abone olursanız günlük 50 TL’ye düşüyormuş. Bazı esnaf sussun diye abone kartları ücretsiz dağıtılıyor, biz halk olarak oranın izni var sanıyorduk neden belediye anons yapmıyor anonsla bilgilendirilme yapılsın istiyoruz, biz telefonla aradık ücret istediler….

D-Marin Yalan Söylüyor

Bilgilendirmeye gelen hiçbir Göcekli bu plaj ücretsizdir demedi. O zaman D-Marin firması kamu ve kurumlara bu güne kadar hep ücret almıyoruz diye yalan söyledi.

Göcekliler Pazar Günü 13.00 da Plaja Giriş Yaptı

Göcek zabıtasının Plaj halka açıldı gidebilirsiniz sözü üzerine Pazar günü saat 13.00 da plaja gitme kararı aldı ve duyurulara başladı.
Aykut Kurt/ Muğla
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar