banner864

Göçmenler kargo aracından çıktı 21 Nisan 2015, 17:07

Muğla'nın Marmaris İlçesi’nde, özel bir kargo firmasına ait logonun bulunduğu araçta 46 Suriyeli kaçak göçmen yakalandı.
Manisa'dan özel bir kargo firmasına ait olan kamyonetle Marmaris'e kaçak göçmen getirileceği ihbarını alan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Hisarönü Mahallesi'nde tedbir aldı. Araç sürücüsü S.A., kontrol noktasında 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Jandarma kaçan aracı yakalamak için takibe başladı. Yaşanan kısa süreli kovalamacanın ardından, araç jandarma ekiplerince durduruldu. Kamyonetin kasasında, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 46 Suriyeli kaçak yakalandı. Kamyonet şoförü gözaltına alındı. Yapılan incelemede söz konusu aracın daha önce bir kargo firması tarafından kullanıldığı belirlendi. Kamyoneti satın alan S.A.'nın, kaçakları taşırken şüphe çekmemek için araçtaki firma yazılarını çıkartmadığı anlaşıldı.

Sağlık kontrolünün ardından İlçe Jandarma Komutanlığı'na getirilen kaçaklar, ifade işlemleri sonrasında Marmaris Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Büro'suna teslim edildi. Daha önce benzer suçtan kaydı bulunduğu ve 'göçmen kaçakçılığı' yaptığı gerekçesiyle arandığı öğrenilen S.A. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Aykut Kurt/ Muğla
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder