banner864

Gözaltına alınanların sayısı 27'ye yükseldi 15 Nisan 2015, 18:38

Önceki gün düzenlenen F tipi operasyonda hakkında gözaltı kararı olan 29 şüpheliden 27'si yakalandı. Firari olan başkomiser Ali Kavlak ve komiser Metin Güneş ise hala aranıyor. Emniyette sorgulanan isimler arasında eski polis şefleri Nazmi Ardıç ve Mahir Çakallı da yer alıyor
 İstanbul merkezli olarak önceki gün düzenlenen F tipi operasyonda gözaltına alınanların sayısı 27'ye yükseldi.

29 kişi hakkında gözaltı kararı olan operasyonda firari olduğu belirtilen başkomiser Ali Kavlak ve komiser Metin Güneş'in aramaları sürüyor.

Operasyonda gözaltına alınanlar arasında eski polis şefleri Nazmi Ardıç ve Mahir Çakallı'nın yanısıra 3'ü 3. sınıf ikisi de 4. sınıf emniyet müdürü ve polisler bulunuyor.

Operasyondan bir gün sonra gözaltına alınan Nazmi Ardıç, kamuoyu tarafından bilinen bir isim. Ardıç, daha önce Ergenekon, Balyoz, Oda TV ve Şike gibi kumpas davalarının yaratıcı ekibinde yer alıyordu.

Suç örgütü kurmak ve üye olmak, siyasal casusluk, resmi evrakta sahtecilik, yasa dışı dinleme gibi suçlarla suçlanan şüphelilerin emniyet sorguları da sürüyor.

Şüphelilere, sorulan sorular arasında 2012 yılında yaşanan MİT krizi sonrası İstihbarat Şube'de görevli polislerin telefonlarının neden dinledilğinin de yer aldığı öğrenildi.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar