banner864

Güneydoğu karanlık altında 28 Haziran 2014, 18:06

Güneydoğu yine karanlık altında kaldı. Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Siirt... Esnaf ve yurttaşlar isyan etti. Çünkü elektirik kesintileri yaklaşık bir yıldır sürüyor. 2013 yılında özelleşen DEDAŞ yurttaşları perişan etti.
Güneydoğu yine karanlık altında kaldı. Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Siirt'te esnaf ve yurttaşlar isyan etti. Çünkü elektirik kesintileri yaklaşık bir yıldır sürüyor. 2013 yılında özelleşen DEDAŞ yurttaşları perişan etti.

Mardin'in Nusaybin ve Derik İlçeleri'nde yaşanan elektrik kesintileri vatandaşın tepkisine neden oldu. Köylere 5 ilçeye 10 saat elektrik verilmedi. Kimi yurttaşlara da 18 bin liralık kabarık faturalar gitti. Tüm bu yaşananlara karşı Nusaybin'de yurttaşlar, İpek Yolu'nu trafiğe kapattı.

Derik İlçesi'nde ise, DEDAŞ önünde toplanan yaklaşık 5 bin kişi, her gün yaşanan kesintilere anlam veremedi. DEDAŞ'ı protesto etti.

Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde de elektriğin sabah erken saatlerde kesilmesi Diyarbakırlılar'ı mağdur etti. Yurttaşlar tepki için Mardin Karayolu'nda lastik yakarak karayolunu bir süre trafiğe kapattı.

Elektrik mağduru illerden bir diğeri ise Şırnak oldu. Silopi'de mahalle ve köy muhtarları DEDAŞ'a ait arıza servis binasını bastı.

Muhtarlar sorun çözülmeden gitmeyeceğini söyleyince ilçeye elektirk verildi.

Elektrik kesintisi nedeniyle Siirt'in Kurtalan ilçesinde ise esnaf kepenk kapattı. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

bir aydın :

elektrik parasını öderlerse kaçak elektrik kullanmazlarsa bu sorun olmaz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar