banner864

Hacker'a 199 yıl hapis cezası 02 Aralık 2013, 11:23

İnternet aracılığıyla 43 kişinin kredi kartını kopyalayıp, dolandırıcılara sattığı iddiasıyla yargılanan Onur Kopcak, 199 yıl 7 ay 10 gün hapis ve 73 bin 500 lira adli para cezasına çarptırıldı.
Henüz 23 yaşında olan hackerın cezası Yargıtay tarafından onaylandı.

Mersinde esnafa internet sitesi yaparak geçimini sağlayan Onur Kopcak, 2008 yılının mart ve ağustos aylarında her birini 500 liradan 5 ayrı telefon kontörü satışıyla ilgili internet sitesi yaptı.

Birkaç ay sonra toplam 43 kişi ‘’kredi kartı bilgilerim kullanılarak adıma yüklü miktarda kontör alımı yapılmış’’ şeklinde şikayette bulundu.

Bunun üzerine polis ekipleri operasyon başlattı.

Yapılan çalışmalar sonucu Onur Kopcak ve internet sitesi yaptığı 15 kişi hakkında ‘’bilişim sistemlerinin kullanılması suretiyle hırsızlık, kredi kartlarının kötüye kullanılması, bilişim sistemine giriş, suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi’’ suçlarından dava açıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Mehmet kopcak :

Böyle bir dolandırıcılık olmadı olamazda sadece şirketlere internet sitesi kuruyor ve karşılığında ücretini alıyordu böyle bir suçlamayı kabul etmedik etmeyeceğiz Mersin cumhuriyet baş savcılığının suçsuz bulduğu onur kopcak Adana mahkemesince geri tutuklandı ve 3 yıl hükümsüz yattı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar