banner864

Hakkari'de uzman çavuşa silahlı saldırı! 19 Temmuz 2014, 19:16

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde yolda yürüyen bir uzman çavuş, caddede çıkan arbede sırasında tabancayla yaralandı. Kimliği açıklanmayan uzman çavuş Yüksekova Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, olayın yerinde toplanan grup ile güvenlik güçleri arasında olay çıktı, ilçe merkezinde esnaf kepenk kapattı.
HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde yolda yürüyen bir uzman çavuş, caddede çıkan arbede sırasında tabancayla yaralandı. Kimliği açıklanmayan uzman çavuş Yüksekova Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, olayın yerinde toplanan grup ile güvenlik güçleri arasında olay çıktı, ilçe merkezinde esnaf kepenk kapattı.

Olay, bugün saat 15.00'de Cengiz Topel Caddesi'nde meydana geldi. Sivil giyimli olduğu belirtilen bir uzman çavuş caddede yürürken, kendisine tepki gösteren kişilerle tartıştı. Görgü tanılarının anlattığına göre tartışma bir anda arbedeye dönüştü ve silahla vurulan uzman çavuş, yaralı haliyle oradan uzaklaşmaya çalışırken 50 metre ilerde yere düştü.

Çevrede bulunan bir grup, uzman çavuşu düştüğü yerden kaldırıp, yakındaki emniyet aracına kadar götürüp polislere teslim etti. Uzman çavuş, buradan çağrılan ambulansla Yüksekova Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı.

OLAY ÇIKINCA ESNAF KEPENK KAPATTI

Uzman çavuşun yaralandığı olay yerine sevk edilen polisler burada çalışma yaparken, çevrede toplananlar tepki gösterdi. Caddede toplananların sayısı artınca gerginlik tırmandı ve polisler grubun dağılmasını istedi. Grup buna uymayınca, polis gaz bombası ve plastik mermi kullandı.

Kalabalık dağıtılırken, esnaf da olay nedeniyle işyerlerini kapattı.

VALİ: SİLAHINI DA ALMAK İSTEMİŞLER

Vali Yakup Canbolat olayla ilgili yaptığı açıklamada, "İlçe merkezinde bir arbede yaşanmış. Bu arbede sırasında da uzman çavuş arkadaşımız yaralanmış. Yaralı uzman çavuş tedavi altında. Arbede sırasında uzman çavuşun silahını da almaya çalışmışlar. Bu sırada da yaralanmış. Güvenlik güçleri, olayın nedenini araştırıyor" dedi.
DHA
Etiketler

Yorumlar

Sami ÇETİNKAYA :

pkk bağımsız kürt devleti kurana kadar silah bırakmaz. kursa bile kanlı eylemlerini sürdürür. terör sıfıra düştüğü halde yeniden çanlanması barış süreci altında terörün azalması terörrün bittiğ anlamında değildir. silah bırakmadan müzakere yapmayız diyenler barı süreci adı altında pkk bölünme süreci paket yasası çıkartıldı ama yine pkk silahlı saldırılarına devam ediyor milli bir hükümetle kürt kadeşlerimizi mennun etmek üzere pkk2 haddini bildirip devlet oteritesini sağlayarak barış süreci sağlanır akp ile y.chp ile barış olmaz bölünme olur

Sami ÇETİNKAY :

hani̇ bariş süreci̇ var i̇di̇ si̇lahlar birakilacakti si̇lah birakimadi pkk cözüm süreci̇ paketi̇de yasallaşti ama si̇lah birakmak şöyle dursun askeri̇mi̇ze si̇lahla saldiriliyor damat feri̇t versi̇yonundan gelen hükümet olursa böyle olur 39 yillik sosyali̇stti̇m şayet 10n türkeş i̇kti̇darda olsa i̇di̇ uzman cavuşa si̇lahli saldirmayi birakin resterona yemeğe davet ederlerdi̇. hükümet çaydicici deği̇l.

bayram demir :

Arkadasima acil sifalar diliyorum daha oncede hastaneye esi ile giden arkadasima yapmislardi 2006 yılında o cok guzel karşılık vermişti bayrakta böyle oldu her onune gelen indirmeye calisiyo nereye kadar taviz sonumuz hayrola

Hakan küçük :

Elbet bir gün herkes Türk kimdir öğrenecek. Halkımız uykusundan uyanacak. Allah o günleri görmeyi nasip eylesin. Meslektaşıma da Allah uzun ömür ve sağlıklı bir şekilde ayağa kalkmayı nasip eylesin. Ne Mutlu Türküm Diyene!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar