Hani'de olaylı gece! 24 Eylül 2014, 17:16

PKK terör örgütü okullardan sonra şimdi de dükkanlara saldırdı. Diyarbakır'ın Hani ilçesinde PTT araçlarını tahrip eden teröristler dükkanların kepenk ve camlarını kırdı. Vatandaş tepki gösteri, "esnafa ve okullara saldırmak ne zamandan beri Kürt halkını savunmak oldu" dedi.
PKK terör örgütü okullardan sonra şimdi de dükkanlara saldırdı. Diyarbakır'ın Hani ilçesinde PTT araçlarını tahrip eden teröristler dükkanların kepenk ve camlarını kırdı. Vatandaş tepki gösteri,  "esnafa ve okullara saldırmak ne zamandan beri Kürt halkını savunmak oldu" dedi.
Okulları hedef alan PKK'lılar şimdi de esnafın işyerlerine saldırdı.

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde eylem yapan PKK yandaşları, akşam 21.00 sıralarında kamuya ait çok sayıda binaya ve esnafın işyerlerine zarar verdi.

PKK'lılar, önce PTT araçlarını tahrip etti. Ardından esnafın işyerlerine zarar vermeye başladı. Teröristlerin attığı molotof kokteyli nedeniyle bazı işyerlerinin kepenk ve camları kırıldı.

DEDAŞ binasının camlarını da kıran PKK'lılar, Hükümet konağına yürüdü, resmi araçlara zarar verdi.

Görgü tanıklarından M.A yaşananlara tepki gösterip, "sözde Kürt halkının savunucuları olduklarını iddia edenlerin, esnafa ve okullara saldırması ne zamandan beri Kürt halkını savunmak oldu" dedi.

Öte yandan PKK'lıların Elazığ'ın Palu ilçesinden Tunceli'ye çobanlık yapmaya giden 16 yaşındaki çocuğu kaçırdığı iddia edildi.

Oğlu tarafından arandığını söyleyen baba Selahattin Arslan oğlum, "Baba beni PKK’lılar kaçırdı. Biz 2 kişiyiz ve şu an Irakta’yız. Bizi kurtar" diye feryat ettiğini söyledi. Baba olayı emniyete haber verdiğini ifade etti.ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar