banner864

Hareket eden cismi kimse çözemedi 17 Aralık 2014, 10:31

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde bir kişi tarafından bulunan iplik şeklindeki hareket eden cisim görenleri hayretlere düşürdü.
Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde bir kişi tarafından bulunan iplik şeklindeki hareket eden cisim görenleri hayretlere düşürdü.

Şaşkınlıklarını gizlemeyen vatandaşlar, böyle bir cismi ilk defa gördüklerini ifade etti. İlçeye bağlı Pirinçeşme Mahallesi’ndeki maden ocaklarında çalışan Ahmet Taşkın (54), mesai saatinde ocağın içinde gezerken toprak üzerinde hareket eden solucana benzer bir cisme rastladı. Taşkın, kulübeden aldığı maşaya ne olduğu bilinmeyen cismi doladı. Ardından cismi muhafaza altına alarak mesai bitimine kadar ocakta bekletti. 

Mesai bitimi ocaktan çıkan Taşkın, şişenin içine yerleştirdiği iplik şeklindeki gizemli cismi alarak Malkara ilçe merkezindeki Ahmet Sert’in kahvehaneye götürdü. Burada toplanan vatandaşlar ilk başta şaşkın bakışlar arasında cismi inceledi. Vatandaşlar, şaşkına döndüklerini dile getirerek, böyle bir cismi ilk defa gördüklerini söyledi.

Ahmet Taşkın, "Ben bu tarif edemediğimiz hareket eden cismi maden ocağında gezerken toprağın içinde gördüm. Ben onu incecik solucan zannettim. İlk başta solucan diye algıladık ama meğerse değilmiş" dedi.

Malkara sakinlerine gösterilen cisim şişenin içine konularak İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerine teslim edileceği kaydedildi.

HÜSEYİN TAYYAR/İHA

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar