Hasta kadın 6 saat sonra kurtarıldı 13 Şubat 2015, 15:24

Muş’un Korkut ilçesine bağlı Yolgözler köyü Onevler mezrasında safra kesesi rahatsızlığı bulunan 50 yaşındaki Naciye Tikiz, 6 saatlik çalışmanın ardından hastaneye ulaştırıldı.
 50 yaşındaki Naciye Tikiz’in safra kesesinin şişmesi üzerine ailesi 112 Acil Servis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD) ve 112 Acil Servis ekipleri bölgeye sevk edildi. Muş’a 108 kilometre uzaklıkta olan mezraya ulaşmaya çalışan ekipler, Yolgözler köyünde yolun kapalı olması nedeniyle Onevler mezrasına kadar olan yolu kar motoruyla gittiler. Mezraya zorlu yolcuktan sonra ulaşan ekipler, safra kesesi hastası Naciye Tikiz ve eşi Zekeriya Tikiz’i alarak ambulansa doğru yola çıktı.

Köye 8 kilometre uzaklıkta olan mezradan dönüşte ekipler 1,5 metreyi bulan kardan dolayı zor anlar yaşadı. Kar motorunun 3 defa yolda kalması sonucu kürekle yolu açmak zorunda kalan AFAD ekipleri, zorlu yolculuğun ardından hastayı sağlık ekibine ulaştırmayı başardı. İlk müdahalesi ambulansta yapılan Naciye Tikiz’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Muş Devlet Hastanesi'ne götürülen Naciye Tikiz, burada tedavi altına alındı.

Naciye Tikiz’in eşi Zekeriya Tikiz, eşinin safra kesesinden daha önce İstanbul’da ameliyat olduğunu, safra kesesinin şişmesinin kalbine zarar verdiğini belirtti. Eşinin rahatsızlığı üzerine 112 Acil Servis ekiplerine haber verdiklerini belirten Zekeriya Tikiz, AFAD ve 112 Acil Servis ekibine yardımları için teşekkür etti.


İHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar