banner864

Hasta taşıyan ambulans gölete uçtu 07 Ocak 2015, 11:03

SİVAS'ın Suşehri ilçesinde hasta taşıyan ambulansın hidroelektrik santrali baraj göletine uçması sonucu 4 kişi yaralandı.
SİVAS'ın Suşehri ilçesinde hasta taşıyan ambulansın hidroelektrik santrali baraj göletine uçması sonucu 4 kişi yaralandı.

Kaza saat 23.30 sıralarında Suşehri ilçesine 9 kilometre mesafedeki Akçaağıl mevkisinde meydana geldi. Kars'tan İstanbul'daki bir hastanenin göğüs hastalıkları servisine sevk edilen 67 yaşındaki Kazım Duman isimli hastayı taşıyan 54 yaşındaki Yunus Gezdirici yönetimindeki özel bir hastaneye ait 35 EA 3610 plakalı ambulans, kar ve buzlanma nedeniyle kontrolden çıktı. Önce Akçaağıl köprüsünün korkuluklarına çarpan ambulans daha sonra Bereket Hidroelektrik Santrali baraj göletine uçtu. Kazanın duyulmasının ardından olay yerine çok sayıda ambulans, polis, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

HASTA BABA VE OĞLU AMBULANS İÇERİSİNDE MAHSUR KALDI


Baraj göletine uçan ambulansın arka kısmı su içerisinde kaldı. Suşehri Belediyesi kurtarma ekipleri ile sağlık ekipleri suya girerek ambulans içerisinde mahsur kalan hasta 67 yaşındaki Kazım Duman ile 34 yaşındaki oğlu Tahsin Duman'ı kurtardı. Kazada ambulans şoförü Yunus Gezdirici ile yanında bulunan arkadaşı Mehmet Akif Demir yaralandı. Ambulanstaki 4 kişi kaldırıldıkları Suşehri Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bülent TATLI/SUŞEHRİ(Sivas),(DHA)

Yorum Gönder